Strona główna > ABC zdobienia > Akryl trójwymiarowy

Akryl trójwymiarowy

grudzień 17th, 2008

Trójwymiarowe są bardzo zbliżone plastycznie do modeliny. Tak samo można tworzyć z niej wspaniałe kompozycje. Różnica jednak jest znacząca, gdyż akryl o wiele szybciej schnie, dlatego praca powinna przebiegać bardzo zwinnie.

akrylMETODA WYPUKŁA

Zdobienia akrylowe, to jedne z najpiękniejszych i pobudzających wyobraźnię metod upiększania paznokci. Można z nich tworzyć wspaniałe kompozycje kwiatowe, liściaste, cieniowania, jak i drapieżne motywy zwierzęce. Wzory mogą być zarówno wtapiane jak i wypukłe. Akryl kolorowy, bo z niego wykonuje się dane zdobienia, powinien mieć konsystencję nieco zbliżoną do modeliny, powinien łatwo dać się kształtować i szybko schnąć. Dlatego tak ważne jest, wcześniejsze odpowiednie dobranie proporcji proszku i Liquidu, który zagwarantuje nam tę jakość. Wykonywanie wzorów jest przyjemne i łatwe, wymaga jednak sprawnej ręki i dużej wyobraźni.

Jak wykonać proste zdobienie akrylowe krok po kroku

Do wykonania zdobienia potrzebne będą:

ps_1 Liquid
ps_2 Pędzelek typu Koci język lub inny owalny
ps_3 Akryle kolorowe

Krok po kroku:

ps_4 Pędzelek zamaczany w Liquidzie
ps_5 Dokładnie odsączamy o kant kieliszka
ps_7 Czubkiem pędzelka (trzymając go pionowo!), ruchem dosiebnym przesuwamy po powierzchni akrylu, tworząc na nim kuleczkę
ps_8 Kuleczkę nakładamy na lekko zmatowioną powierzchnię
ps_9 Przy użyciu pędzelka, rozklepujemy kuleczkę.
ps_10 Tworząc mały płatek.
ps_11 W podobny sposób postępujemy wykonując cieniowane kwiatki. W tym celu po zanurzeniu pędzelka w białym akrylu, zanurzamy go jeszcze do połowy w wybranym innym kolorze.
ps_12 Podobnie jak poprzednio, nakładamy kuleczkę na wybraną powierzchnię i rozklepujemy pędzelkiem.
ps_13 Najpierw na środku
ps_14 Następnie rozklepujemy jedną stronę (np. prawą),
ps_15 a następnie drugą (lewą)
ps_16 W taki sam sposób tworzymy resztę płatków, zawsze starając się by dominujące kolory był ustawione zawsze w tym samym kierunku.
ps_17 Dla urozmaicenia naszego wzorku, można wykonać wnętrze kwiatka za pomocą bulionu.

ps_18

Oczywiście wzorki mogą mieć zróżnicowane kształty i kolory, wszystko zależy tylko od własnego pomysłu.Zobacz również podobne artykuły:
Paznokcie ślubne
Konad nail art

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.