Strona główna > ABC zdobienia > Kolczykowanie paznokci

Kolczykowanie paznokci

grudzień 17th, 2008

Dość ekstrawagancką, a jednocześnie ciekawą metodą zdobienia paznokci jest ich kolczykowanie, czyli tzw. piercing paznokci. Zdobienie to jak na razie nie cieszy się zbytnią popularnością, pomimo wielkiego wyboru przeznaczonych do tego kolczyków.

kol_1 Obecnie oprócz zwykłych metalowych, na rynku można dostać wykonane ze złota, platyny i srebra, ale na to chyba raczej decyduje się ta bardziej zamożniejsza część naszego społeczeństwa.
kol_3 Kolczyki najlepiej trzymają się na tipsach. Słabych i delikatnych paznokci nie należy obciążać kolczykami. Można je ściągnąć lub założyć w zależności od okazji. Pamiętajmy jednak, że kolczykowanie paznokci nie boli, gdyż paznokcie są całkowicie pozbawione narządów zmysłów.
kol_4 Pierwszym etapem w kolczykowaniu jest nawiercanie dziurek, specjalnym miniaturowym wiertełkiem. Otworek powinie być wykonany ok. 2-3 mm od krawędzi paznokcia. Zbyt bliskie wykonanie dziurki może spowodować oderwanie się kolczyka i uszkodzenie paznokcia. Otwór wywiercamy kręcąc pod katem prostym wiertełkiem- najpierw od spodu paznokcia, przytrzymując wolny brzeg opuszką palca w celu zminimalizowania naprężenia, a następnie od góry.
kol_2 Kolejnym etapem jest założenie ozdóbek za pomocą pęsetki, również przy pomocy której zaciskamy końce kolczyków. Kolczyki mocowane na wkręt przytwierdza się za pomocą śrubki, którą możemy dowolnie przyciąć.

kol_5Zobacz również podobne artykuły:
Dobierz kolor lakieru do rodzaju cery
Airbrush

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.