Strona główna > ABC zdobienia > Ozdoby do zdobienia paznokci

Ozdoby do zdobienia paznokci

grudzień 21st, 2008

Każda stylistka ma w swojej kolekcji niezliczone ilości ozdób i dodatków pozwalających jej stworzyć fantazyjne wzory na paznokciach.  Tak szybko, jak szybko rozwija się wiedza i trend przedłużania paznokci, rozwija się rynek ozdób. Co chwilę powstają nowe wzory, kształty i kol0ry ozdób. Poniżej przedstawiamy rodzaje ozdób obecnie dostępnych w sklepach kosmetycznych, hurtowniach jak i sklepach internetowych.
Paznokcie

odzp_swar Cyrkonie
To syntetyczne (sztucznie otrzymywane) kamienie, imitujące diament. Bardzo dobry gatunek cyrkonii produkuje firma Swarovski. Cyrkonie nawet pod warstwą lakieru nie tracą blasku i nie stają się matowe. Dostępne w różnych rozmiarach kształtach i kolorach.
odzp_cekiny1 Cekiny
Podobnie jak w przypadku cyrkonii są ich niezliczone kolory i kształty. Możemy wybrać sobie m.in. serduszka, gwiazdki, kółeczka z dziurką lub bez, plastry miodu, kwiatki, trawki itp. Cekiny w odróżnieniu od cyrkonii mają płaskie powierzchnie co znacznie ułatwia ich zamocowanie i daje mniejsze prawdopodobieństwo, że odpadną.
odzp_holo Hologramy - Aqua elementy
Kolorowe paznokcie
Cienkie sześciokąty przeznaczone do zatapiania w żelu, akrylu bądź lakierze bezbarwnym. Nadają paznokciom pięknego blasku. Dodatkowo Aqua elementy charakteryzują się cienką, przezroczystą konstrukcją. Dostępne w różnych kolorach.
odzp_nitki Nitki lub trawka hologramowa
Delikatnie pocięta folia, nadaje się do wtapiania zarówno w żel, akryl jaki lakier do paznokci. Dostępne długie (3mm) jak i krótkie (1.5 mm).
odzp_folia Folie hologramowe
Można z niej wycinać wszelkie możliwe kształty. wykorzystuje się ją np. do tworzenia french’a, czy tła na paznokciach. W zależności od kąta padania światła mieni się na różne kolory, dając trójwymiarowy efekt .
odzp_brokat Brokaty
Błyszczący proszek. Efektownie prezentuje się z żelem. Istnieje kilka sposób aplikacji. Można go nałożyć wilgotnym pędzelkiem i rozprowadzić równomiernie po płytce lub z wysokości rozsypywać po paznokciu za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego.
odzp_bulion Bulion, kaszka
Zwane inaczej grysikiem lub kaszką. Najlepiej nabiera się i nakłada za pomocą wilgotnego patyczka np. wykałaczki
odzp_skwiatki Suszone kwiatki
Dostępne w różnych postaciach (jako gałązki, łodyżki, płatki, fiołki, rozetki, stokrotki, koszyczki) i kolorach. Pozwalają stworzyć niepowtarzalne kompozycje na paznokciach.
odzp_naklejki Naklejki i naklejki 3D
Malujemy paznokieć na wybrany kolor. Odklejamy wybraną naklejkę za pomocą płaskiej końcówki patyczka z drzewa pomarańczowego, lub za pomocą zwykłej wykałaczki. Nalepiamy naklejkę na lekko wilgotny lakier. Wszystko pokrywamy utwardzaczem.
odzp_szablony Szablony

Nakleja się je na wysuszony podkład, pokrywa cienką warstwą lakieru w kontrastującym kolorze i od razu odrywa. Odmalowany wzorek należy pokryć utwardzaczem lub lakierem bezbarwnym w celu wygładzenia ostrych przejść .

odzp_siateczka Siateczki
Do przyklejania na mokry lakier lub zatapiania w żelu i akrylu. Ponieważ wykonane są ze specjalnego delikatnego materiału można z nich formować i wycinać różne kształty.
odzp_materialowe Ozdoby materiałowe
Wykonane z grubego, opalizującego materiału. Idealnie nadające się do wtapiania w żel i akryl. Bardzo łatwe w aplikacji. Dostępne: kwiatki, gwiazdki, kokardki, serduszka.
odzp_ceramika Ozdoby z ceramiki
Wykonane z ceramiki ozdoby w kształcie kwiatków pawich oczek, serduszek, plastrów arbuza. O grubości ok. 1 mm i wielkości do 3mm, dzięki czemu łatwo się je układa i zatapia. Materiał z jakiego je wykonano umożliwia delikatne ich formowanie.
odzp_modelina Ozdoby z modeliny
Kwiatki wykonane z modeliny, o wielkości ok. 3mm. Ponieważ ich powierzchnia jest dość duża i wystająca, koniecznie muszą być przyklejone dużą ilością utwardzacza lub żelu.
odzp_muszelki Kruszone muszle- masa perłowa
Wewnętrzna, silnie iryzująca warstwa muszli niektórych małżów i ślimaków np. perłopławów, używana jako tworzywo w sztuce. Idealna do zatapiania w zel i akryl.
odzp_metalowe Metalowe ozdoby
Metalowe ozdoby wtapiane mają zwykle lekko wygięty kształt zgodny z linią “C” paznokcia.
odzp_liscie Listki preparowane
Delikatne, suszone szkielety liści, zabarwiane na różne kolory.
Pierścionek na paznokieć (Konad Nail Ring)
Ozdoba, która zachwyci najbardziej wymagającą kobietę. Biżuteria “paznokciowa” to nowość na polskim rynku. Pierścionek KONAD (w uniwersalnym rozmiarze) został wykonany w gustownym kształcie i kompozycji. Doskonałe uzupełnienie tradycyjnych metod zdobienia paznokci.
odzp_kolczyk Kolczyki
Złote, srebrne, platynowe z łańcuszkami lub bez.
odzp_pazlotko Pazłotko
Bardzo cieniutka i delikatna folia do zdobienia paznokci, dostępna w różnych odcieniach miedzi, srebra i złota.
odzp_koronki Koronka
Wykonana z miękkiego materiału, dostępna w różnych kolorach i wzorach. Ze względu na elegancję i delikatność takiego zdobienia, stosuje się ją przede wszystkim w zdobieniach ślubnych. Wtedy wykorzystuje się głownie koronkę biała lub kremową.


Zobacz również podobne artykuły:
Lakierowanie paznokci krok po kroku
Metoda akrylowa na tipsie krok po kroku

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.