Strona główna > Informacje > Reklamacje

Reklamacje

grudzień 10th, 2008

Istnieje wiele sytuacji, w których klientki powracają do salonu z reklamacją przedłożonych paznokci. Przyczyn wypadków jest wiele: złamania, pęknięcia, odpadnięcie tipsa etc. Przeważnie klientki dochodząc swoich praw żądają zwrotu pieniędzy lub wykonania usługi od nowa.

Rzadko przyznają się, że to niekiedy także z ich winy, np. z powodu przytrzaśnięcia paznokci drzwiami od samochodu, nieumyślnego i silnego uderzenia paznokciami w stół, uległy one uszkodzeniu.  Z naszej strony zasadą jest,  że paznokcie nie wykonujemy z żelaza i niestety trzeba uświadomić klientkę o tym, że o paznokcie należy odpowiednio dbać oraz je pielęgnować. To niestety nie wystarcza. Klientki potrafią przyjść po dwóch miesiącach na uzupełnienie paznokci (!) lub nie daj Boże, złożyć reklamację, tłumacząc się wcześniejszym brakiem czasu lub nadmiarem obowiązków.

Należy pamiętać, że każda stylistka ma takie samo prawo do obrony i nie uznania rzekomej reklamacji. Czasami trudno jest rozróżnić, czy wina powstałego urazu jest po stronie klientki czy naszej, jednakże warto skrupulatnie podpytać  klientkę i dowiedzieć się, czy  przypadkiem wcześniej przy nich niczego nie robiła (np. czy nie podważała masy).

Aby zapobiec niekiedy nawet dziwnym zażaleniom, należy jeszcze przed zabiegiem dokładnie poinformować klientkę o możliwościach reklamacji, a także w jaki sposób powinna  o nie dbać i co jaki czas uzupełniać.

Reklamacji można dokonać na różne sposoby:

- zwrot pieniędzy za usługę,

- wykonanie paznokci od nowa,

- zaoferowanie dodatkowej bezpłatnej usługi,

- lub wręczenie rabatu na następną usługę.Zobacz również podobne artykuły:
Historia manicure
Słowniczek

Informacje

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.