Strona główna > Pielęgnacja > 6 pytań dotyczących lakieru do paznokci

6 pytań dotyczących lakieru do paznokci

grudzień 8th, 2015

Lakier do paznokci to jeden z kosmetyków, który najczęściej znajduje się w damskiej kosmetyczce w największej ilości kolorów. Lakier do paznokci często definiuje nasz styl, ale także osobowość, pod którą wybieramy konkretne barwy. Obecnie można kupić lakiery w najbardziej szalonych wersjach kolorystycznych, a także o specjalnych formułach, które umożliwiają ich dłuższe utrzymanie się na paznokciach. Ponieważ jest to tak popularny kosmetyk, tym samym krąży wokół niego dużo pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.

1. Czym zmyć trwały lakier do paznokci?

Oczywiście najlepiej w tym celu posłużyć się specjalnie przeznaczonym do tego zmywaczem. Należy nałożyć jego niewielką ilość na wacik i następnie delikatnie pocierać płytkę paznokcia. Należy przy tym wybierać zmywacze o jak najmniejszej ilości wysuszającego alkoholu, ale też z dodatkiem olejków roślinnych, np. nawilżającego z róży lub łagodzącego z aloesem. Należy być bardzo ostrożnym w przypadku zmywania paznokci przy pomocy acetonu. To substancja z bardzo dużą zawartością alkoholu, która może szybko zniszczyć płytkę paznokcia, dlatego zmywaczem z jej zawartością należy posługiwać się z wielką ostrożnością.

2. Jak uratować zaschnięty lakier do paznokci?

Często zdarza się, że nieużywany lakier może zaschnąć. Teoretycznie nie powinnyśmy już go używać, jednak gdy bardzo zależy nam na „odratowaniu” kosmetyku, to można posłużyć się w tym celu kilkoma trikami. Przede wszytskim można spróbować rozgrzać lakier, umieszczając go w miseczce z ciepłą wodą lub kładąc w ciepłe okolice grzejnika. Rozgrzany kosmetyk powinien stać się bardziej płynny. Aby ułatwić sobie otwarcie zaschniętego lakieru, można na zakrętkę nawinąć gumkę recepturkę i dopiero próbować go otworzyć - sprawi to, że palce nie będą się ślizgały po zakrętce od lakieru.

3. Ile schnie lakier do paznokci?

To bardzo indywidualna kwestia. Niektórzy producenci określają, że ich lakiery wysychają nawet w kilka sekund. Aby lakier do paznokci wysechł szybciej, można rozpylić na niego specjalny spray, który przyspiesza cały proces. Przed nałożeniem drugiej warstwy kosmetyku należy odczekać odpowiedni czas, aby poprzednia zdążyła solidnie wyschnąć.

4. Jak rozcieńczyć lakier do paznokci?

Wiele kobiet rozcieńcza lakier do paznokci przy pomocy zmywacza do paznokci bądź acetonu. Nie jest to jednak zbyt pochwalana metoda, gdyż w większej ilości przypadków powoduje zniszczenie lakieru, a nie jego rozcieńczenie. Niektóre lakiery posiadają w środku metalowe kuleczki, które poprzez potrząśnięcie umożliwiają sukcesywne rozbicie produktu. Pod żadnym pozorem nie można wlewać do lakieru wody! Również niezbyt dobrym pomysłem jest dodawanie do kosmetyku bezbarwnego odpowiednika - nawet z tej samej firmy.

5. Czy do malowania paznokci potrzebuję bazy i utwardzacza?

Przed malowaniem oprócz lakieru do paznokci należy wyposażyć się jeszcze w co najmniej dwa dodatkowe kosmetyki. Pierwszym z nich jest baza, która pozwoli chronić i pielęgnować płytkę paznokcia. Dzięki niej możemy mieć pewność, że płytka nie zafarbuje się pod wpływem kolorowego lakieru, szczególnie jeśli mamy zamiar pomalować paznokcie na ciemny kolor. Z kolei utwardzacz ograniczy ryzyko powstających odprysków, a jednocześnie sprawi, że lakier będzie zdecydowanie dłużej utrzymywał się na płytce. Większość utwardzaczy nadaje także lakierom wyjątkowy blask.

6. Jak zmatowić lakier do paznokci?

Wcale nie trzeba od razu kupować matowego lakieru, aby uzyskać taki efekt. Lakier można skutecznie zmatowić przy pomocy bloczka do wygładzania płytki paznokcia. Należy przy tym jednocześnie zachować ostrożność, aby nie usunąć zbyt dużo kosmetyku, a jedynie przytrzeć go tak, aby uzyskał matowy efekt. Ponadto paznokcie można zmatowić poprzez suszenie ich nad wrzątkiem. Należy jednak być ostrożnym w kontakcie z gorącą parą, aby się nie poparzyć.

Jeśli jesteś fanką lakierów lub po prostu masz ochotę zaopatrzyć się w nowy kolor, koniecznie sprawdź ofertę lakierów do paznokci L’Oreal Paris.Zobacz również podobne artykuły:
Jak wzmocnić paznokcie i przyspieszyć ich wzrost?
Jak przedłużyć trwałość lakierów do paznokci? Poznaj niezawodne sposoby na trwały manicure!

Pielęgnacja

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.