Strona główna > Pielęgnacja > Odżywka do paznokci czy baza ochronna pod lakier? Zadbany i efektowny manicure krok po kroku.

Odżywka do paznokci czy baza ochronna pod lakier? Zadbany i efektowny manicure krok po kroku.

październik 20th, 2015

Zadbane dłonie i pomalowane paznokcie stanowią najlepszą wizytówkę dla kobiety - gładka skóra na dłoniach, dokładnie wymodelowana płytka paznokcia oraz efektowny manicure, jest niekiedy lepszym dodatkiem do stroju niż pełny makijaż. Pielęgnacja dłoni, usuwanie skórek, odżywka do paznokci, lakier i odpowiednie zabezpieczenie przed jego odpryskiwaniem - nie da się ukryć że dbanie o nieskazitelny wizerunek swoich dłoni i paznokci zajmuje stosunkowo dużo czasu. Podpowiadamy zatem, jak pielęgnować skórę dłoni i wykonać manicure krok po kroku, poświęcając na to jak najmniejszą ilość czasu.

Dbaj o skórę swoich dłoni!

Nawet najbardziej efektowny i unikalny manicure nie przyniesie spektakularnego efektu, jeśli nasze dłonie będą wyglądały na zaniedbane, a ich powierzchnia będzie przesuszona i popękana. Poza codzienną dawką nawilżającego kremu do rąk należy im się również wykonywanie systematycznych zabiegów regeneracyjno-odżywczych w postaci kąpieli w podgrzanej oliwie z oliwek z dodatkiem soku z cytryny bądź też gorącej parafinie. Takie naturalne metody kosmetyczne pozwolą dokładnie nawilżyć i odżywić skórę dłoni, a także zredukować uszkodzenia na ich powierzchni. Trzeba jednak pamiętać o tym, by takie zabiegi wykonywać mniej więcej 1 dzień przed malowaniem paznokci, a żadnym wypadku nie bezpośrednio przed robieniem manicure. Niedokładne usunięcie tłustych substancji z paznokci może spowodować, że lakier zacznie z nich bardzo szybko odpryskiwać.

Manicure zacznij od skórek

Zanim przejdziemy do wykonania właściwego manicure należy odpowiednio zająć się skórkami wokół paznokci. Jeżeli znajdują się one na powierzchni paznokci, należy je stamtąd bezzwłocznie usunąć - manicure z pozostawionymi skórkami będzie wyglądał mało estetycznie, a ponadto może odróżniać się od pozostałej części paznokcia nierównomierną strukturą.

Skórki możemy usuwać dwoma metodami: drastyczną - przy użyciu cążek, bądź biologiczną - przy pomocy specjalistycznego, drewnianego patyczka. Trzeba jednak zaznaczyć, że cążki są coraz rzadziej stosowanym narzędziem do robienia manicure. Ich nieprawidłowe użycie może spowodować, że na skórze wokół paznokci pojawią się rany, a co za tym idzie skłonność do różnorodnych infekcji.

Zdecydowanie częściej stosuje się dziś metodę biologiczną, która polega na odsuwaniu skórek po ich uprzednim zmiękczeniu. Chcąc zaoszczędzić trochę czasu, usuwanie skórek możemy wykonać podczas długiej kąpieli w wannie - skóra wokół paznokci pod wpływem wody i płynu do kąpieli stanie się miękka i dużo łatwiejsza do usunięcia.

Odżywka do paznokci czy baza ochronna?

Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele produktów, które zostały stworzone właśnie po to, by pielęgnować nasze paznokcie. Odżywka do paznokci, baza ochronna, wzmacniająca czy wybielająca - jaki preparat będzie odpowiedni? Na co dzień warto jest stosować produkty, które wzbogacone zostały odżywczymi witaminami i minerałami, jednak każdorazowo przed wykonaniem manicure, warto aplikować na paznokcie preparat, który nie tylko je wzmocni, ale też zabezpieczy lakier przed odpryskiwaniem. Takim preparatem jest odżywka do paznokci Maybellinew postaci ochronnej bazy pod lakier, która je ochroni i zapobiegnie przebarwieniom, a także przedłuży trwałość lakieru.

Jak malować paznokcie?

Po nałożeniu odpowiedniej odżywki lub bazy pod lakier, przychodzi czas na właściwe malowanie paznokci. Lakier należy zacząć rozprowadzać od środka paznokcia, a następnie kierując się na jego boki. Najlepsze efekty przynosi położenie dwóch grubszych lub trzech cieńszych warstw lakieru. Po ich dokładnym wyschnięciu należy położyć na paznokcie warstwę kosmetyku o właściwościach zabezpieczających i nabłyszczających lakier, czyli tzw. top coat. To pozwoli na przedłużenie trwałości manicure nawet do 7 dni.Zobacz również podobne artykuły:
Zrogowacenia stóp. Nieprzyjemny problem
Jak prawidłowo nakładać lakier do paznokci?

Pielęgnacja

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.