Strona główna > Pielęgnacja > Oskórek 3 metody pielęgnacyjne

Oskórek 3 metody pielęgnacyjne

grudzień 12th, 2008

“Oskórek” lub po prostu “skórka” - to martwa warstwa skóry chroniąca macierz paznokcia przed uszkodzeniami i zakażeniami. Nieumiejętne usuwanie oskórka, może spowodować infekcje, których powikłania prowadzą do wielu chorób. Rozróżnia się kilka metod pozwalających na bezpieczne usunięcie ich z powierzchni paznokcia.

oskorek Metoda I

Za pomocą preparatów zmiękczających, dzięki którym wykonuje się bezinwazyjne usuwanie skórek. Preparat taki, rozprowadzamy na skórkach wokół paznokcia za pomocą pędzelka. Następnie należy odczekać kilka minut (przeważnie 4-8 minut), i usunąć resztę skórek za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego. Jeśli nie chcemy ich usuwać, możemy delikatnie, płaską stroną patyczka lub kopytkiem delikatnie je odsunąć.

cazki Metoda II

Za pomocą cążek lub nożyczek ze stali nierdzewnej. Metoda ta z biegiem czasu staje się coraz mniej popularna. Częściej stosowana przez doświadczone manikiurzystki, gdyż nieumiejętność i brak wprawy mogą jedynie spowodować uszkodzenie płytki. Najczęściej wycinane są tylko skórki twarde i grube., których usunięcie za pomocą preparatów jest raczej nie możliwe.

Metoda III

Kolejna metoda, wykonywana jest za pomocą radełka. Z jednej strony zakończone ostrym ostrzem, pozwalające bez trudu usunąć naskórek, z drugiej, płaską powierzchnią służącą do jego odsuwania. Niestety zbyt mocne prowadzenie radełka powoduje uszkodzenie płytki.Zobacz również podobne artykuły:
Preparaty ułatwiające pielęgnację paznokci
Zabiegi pielęgnacyjne

Pielęgnacja

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.