Strona główna > Pielęgnacja > Pedicure krok po kroku

Pedicure krok po kroku

grudzień 12th, 2008

Stopy to  bardzo ważne części organizmu. Dźwigają ciężar ciała przez całe życie i to od nich zależy prawidłowa postawa i chód. Zimą zmuszamy je do noszenia ciężkich, masywnych butów (stają się przez to przemęczone, opuchnięte czasem nawet przemarznięte i przemoczone), latem zaś zakładając sandałki, narażamy je na przesuszenie. Wiosną za to wymagamy, by wyglądały zdrowo i estetycznie. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jak krok po kroku wykonać domowy pedicure, który pozwoli na  odpowiednią pielęgnację stóp każdego dnia.

ped1. Moczymy stopy w letniej wodzie z dodatkiem olejków eterycznych lub soli morskiej. Możemy do tego wykorzystać specjalny elektryczny masażer, który poprawia ukrwienie i relaksuje zmęczone stopy.
2. Nożyczkami, cążkami lub obcinaczem skracamy paznokcie do takiej długości, by końcówka nie wystawała poza opuszek palca. Pamiętajmy o zachowaniu kwadratowego kształtu paznokci; zbytnie zaokrąglenie lub nadmierne wycięcie może doprowadzić do wielu chorób, np; wrastania się paznokci.

3. Za pomocą specjalnej tarki usuwamy zrogowaciałą skórę pięt.

4. Patyczkiem delikatnie odsuwamy skórki wokół paznokci, odstające skórki wycinamy cążkami.

5. Piłujemy boki i wygładzamy brzeg paznokcia delikatnym pilnikiem.

6. Nanosimy na paznokcie krem lub olejek do paznokci, który natłuści płytkę i otaczającą paznokcie skórę.
7. Smarujemy stopy kremem odświeżającym, który zawiera chłodzące substancje, np; miętę, czy mentol. Zmniejszają one pieczenie i opuchliznę stóp, a przy tym daje uczucie delikatnego orzeźwiającego chłodu, co wpływa bardzo pozytywnie na zmęczone nogi.Zobacz również podobne artykuły:
Zasady doboru obuwia
Refleksoterapia dłoni

Pielęgnacja

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.