Strona główna > Przedłużanie > Główne problemy w przedłużaniu paznokci

Główne problemy w przedłużaniu paznokci

grudzień 12th, 2008

Najczęściej pojawiające się problemy podczas przedłużania paznokci. Przyczyny ich powstawania oraz metody eliminacji.

Wystąpienie podczas zabiegu:

Pieczenie, czerwienienie lub pulsowanie paznokci podczas stylizacji
Prawdopodobnie doszło do przepiłowania naturalnej płytki paznokcia, podrażnienia skórek lub użycia zbyt dużej ilości primera, który zalał skórki. Skóra i paznokieć stają się wrażliwe i podrażnione, przez co etap utwardzania w lampie staje się bolesny i nieprzyjemny.

Pęcherzyki powietrza
Bardzo często spotykane jest występowanie maleńkich pęcherzyków powietrza w masie. Głównie jest to wina nieprawidłowego nakładania produktu. Pobieranie żelu powinno być wykonywane płaskim pędzelkiem, wykonując nim ruchy jak łopatką. Nie należy nim również “ciapkać” po paznokciu, a jedynie powolnymi prostymi ruchami rozkładać go na paznokciu. Proszę jednak nie mylić tego z typowym malowaniem paznokci lakierem. Technika jest zupełnie inna.

Odwarstwienie się masy od paznokci.
Bardzo częstym problemem początkujących stylistek jest odchodzenie masy od naturalnego paznokcia, charakteryzującym się podchodzeniem powietrza tuz przy wale paznokcia. Może to być nie tylko wina stylistki, ale także stanu paznokci i zachowania się klientki podczas zabiegu. W większości, klientki nie zdają sobie sprawy z ważności wykonywania i znaczenia niektórych etapów zabiegu. Nieświadome dotykają twarzy, włosów, telefonu lub innych rzeczy, odtłuszczonymi, przygotowanymi do zabiegu paznokciami. W ten sposób dostają się na nie, niezliczone zanieczyszczenia, które później uniemożliwiają złączenie się masy z naturalna płytką paznokcia. Jednakże wina odwarstwiania się masy leży przeważnie po stronie stylistki. Istnieje bardzo wiele przyczyn, które temu sprzyjają. Między innymi:

 1. Nieprawidłowe przygotowanie paznokcia ( w tym: nie odsunięcie skórek, niedokładne odtłuszczenie paznokcia, pozostawienie wilgoci i zanieczyszczeń)
 2. Zalanie skórek masą,
 3. Dobranie złych proporcji masy,
 4. Nałożenie masy na nieodparowany primer lub użycie go w zbyt dużej ilości.
 5. Pominięcie któregoś z etapów przedłużania.

Wystąpienie po zabiegu:

Infekcja po zabiegu
Nieprawidłowo przygotowano płytkę paznokcia przed zabiegiem, np. źle ją odtłuszczono, przez co wywołało to rozwój bakterii, których efektem są zielone plamki na paznokciu. Innym powodem mogło być zastosowanie niezdezynfekowanych urządzeń.

Zżółknięcie produktu
Tylko nieprofesjonalne produkty ulegają samoczynnie zżółknięciu. Zdarza się, że profesjonalne produkty żółkną pod wpływem promieni UV (solarium), dlatego w takim przypadku należy stosować preparaty Sun Blocker, chroniące masę przed zżółknięciem.

Pękanie, łamanie się paznokci
Jeśli paznokcie nagminnie ulegają pękaniu lub całkowitym łamaniu się, to jest to prawdopodobnie wina nieprawidłowego doboru ilości masy. Źle została wzmocniona krzywa C, która była zbyt płaska. W innym razie: jeśli wykonujemy paznokcie akrylowe możliwe, że posłużono się zbyt mokrym lub zbyt suchym materiałem (źle dobrano proporcje akrylu i liquidu). Kolejną przyczyną może być zbyt mocne spiłowanie naturalnej płytki paznokcia przed wykonaniem zabiegu lub użyto zanieczyszczonego produktu. W przypadku gdy paznokcie pękają wzdłuż linii wolnego brzegu możliwie, że dobrano zły rozmiar tipsa. Dobranie zbyt małego rozmiaru tipsa spowoduje jego pęknięcie.

Odbarwienie się ozdób
Ozdoby marki “X” mają zbyt mało trwałego pigmentu, który pod wpływem niektórych składników mas, odbarwia się lub rozpływa. Należy używać ozdób tylko dobrych, renomowanych i sprawdzonych firm zapewniających ich wysoką jakość.Zobacz również podobne artykuły:
Pierścień z akrylu
Refleksoterapia stóp

Przedłużanie

 1. julie
  czerwiec 13th, 2009 at 05:21 | #1

  do you have this site nin english? i am interested aqua nails and making nailart. thank you. julie

 2. Monika
  grudzień 2nd, 2009 at 16:49 | #2

  Świetna strona jest tu wszystko co tylko przyjdzie do głowy na temat robienia paznokci wszystko jest krok po kroku z dokładnością opisane.
  Gratuluję Moderatorowi :)Na pewno będę korzystać z profesjonalnych porad.
  Dziękuję.Monika

 3. Mara
  styczeń 21st, 2010 at 18:14 | #3

  “Odbarwienie się ozdób
  Ozdoby marki “X” mają zbyt mało trwałego pigmentu, który pod wpływem niektórych składników mas, odbarwia się lub rozpływa. Należy używać ozdób tylko dobrych, renomowanych i sprawdzonych firm zapewniających ich wysoką jakość”

  HAHAHHAHAHAHAHHA pierwsze słyszę,kupuje ozdoby na allegro i nigdy nie miałam takiej sytuacji:D

 4. iza
  luty 8th, 2010 at 12:21 | #4

  super strona dokladna dziekuje

 5. luty 14th, 2010 at 17:12 | #5

  @Mara
  A jaką metodę przedłużania stosujesz? Przy akrylu odbarwianie się ozdób jest bardzo często spotykane. Spróbuj sobie zatopić choćby suszone kwiatki gwarantuje, że po kilku dniach kolor rozpłynie się pod masą.

 1. No trackbacks yet.