Krzywa „C”

Tagi

Zanim dokładniej rozwinę pojęcie krzywej C, chciałabym zwrócić uwagę na inną bardzo ważną linię, zwaną linią stresu.

liniaLinia stresu jest to miejsce typowo narażone na uszkodzenia mechaniczne typu złamania, pęknięcia czy zmiażdżenia. Jak dokładnie określić, gdzie się znajduje? Wystarczy delikatnie uderzyć paznokciem o jakąś twardą powierzchnię. Miejsce, które najbardziej zaboli, a jednocześnie zmieni chwilowo kolor, oznacza dokładnie linię stresu. To właśnie ona jest przyczyną tworzenia przez stylistów paznokci, krzywej C. Odpowiednie jej zbudowanie, zapewni nie tylko trwałość wykonanych paznokci, ale także zabezpieczy naturalne paznokcie przed urazami.

Rozróżniamy dwa rodzaje krzywych C; pozioma (linia niebieska) tzw. warstwą tunelu i pionową (linia czerwona) zwana krzywą stresu. W stylizacji bardzo ważne jest by zachować te krzywe podczas nakładania żelu i akrylu. Dobre ukształtowanie krzywej C świadczy o prawidłowym wykonaniu paznokci.

Ideą zbudowania prawidłowej krzywej C, jest nałożenie odpowiednich proporcji żelu lub akrylu na linii stresu. Należy jednak pamiętać o tym, że każde paznokcie są inne, i dlatego proporcje należy dobierać odpowiednio do ich kształtu.

Istnieje kilka technik formowania krzywej, najczęściej jednak wykonuje się ją na warstwie drugiej- budującej (jak sama nazwa wskazuje buduje paznokcia). W tym celu grubszą warstwę żelu nakładamy na środek paznokcia i delikatnie go rozcierając pokrywamy boki i wolny brzeg paznokcia. W przypadku kiedy pracujemy na żelach rzadkich, wykonanie krzywej c jest troszeczkę trudniejsze, jednak możemy ją ładnie wyprofilować trzymając przez kilka sekund w lampie, paznokcia odwróconego powierzchnią do folii lustrzanej, dzięki czemu żel się wypoziomuje i utworzy idealną C. Wykonywanie krzywej akrylem jest znacznie prostsze od żelowej, z tego względu, gdyż akryl z natury zastyga dokładnie w miejscu w którym go położymy. Wystarczy tylko odpowiednią kulkę akrylu nałożyć na środek paznokcia i delikatnie ją rozgnieć, pokrywając cieniutką warstwą boki paznokcia.

Poprzedni

Dobór metody przedłużania do rodzaju paznokcie

Ściąganie tipsów

Następny

2 komentarze do wpisu „Krzywa „C””

  1. Witam!
    Mam takie pytanie. Robię paznokcie od ok. pół roku i ostatnio znalazłam na internecie rurki do modelowania krzywej c i chciałam się zapytać jak w ogóle się tego używa. Szukałam już chyba wszędzie ale nigdzie nie jest to dokładnie rozpisane. Z góry dziękuję za odpowiedź.

  2. Witam!
    Ja tez znalazłam na internecie ofertę z tymi rurkami do modelowania krzywej C niestety tak jak i w Pani przypadku nie udało mi się uzyskać informacji jak ich używać. Zatem mam pytanie czy na dzień dzisiejszy coś więcej udało się Pani dowiedzieć na temat tych rurek?Pozdrawiam

Dodaj komentarz