Strona główna > Przedłużanie > Pierścień z akrylu

Pierścień z akrylu

grudzień 12th, 2008

W numerze 5/2007 magazynu “Nail pro” pokazano jak krok po kroku wykonać akrylowe pierścionki. Pomysłodawczynią pomysłu była członkini forum Peggy Meinert ze studia stylizacji paznokci “Finalis pm” z Aschaffenburga.

Wszystkie opisy i zdjęcia zaczerpnięto z http://www.nailpro.pl

14 Krok 1 - Na początku należy za pomocą taśmy klejącej zmierzyć obwód wybranego palca. Taśmę przecinamy w miejscu jego zachodzenia na siebie a klejące resztki całkowicie odcinamy. Jest to ważne, gdyż w przeciwnym razie po wewnętrznej części pierścionka mogłyby powstać
nierówności.
24 Krok 2 -  Rozprostowujemy pasek i nanosimy na niego drugi pasek taśmy klejącej.
33 Krok 3 -  Następnie w miejscu starego cięcia sklejamy pasek (na powierzchni max. 1 mm.) tak, by tworzył on pierścień.
42 Krok 4 -  Nakładamy pierścień na okrągły patyczek np. na ten służący do modelowania krzywej C. Nanosimy dwie, lub więcej warstw akrylowych, wzorki można tworzyć już podczas nakładania pierwszej warstwy.
52
62 Krok 5 -  Zdejmujemy pierścień z patyczka i ostrożnie usuwamy taśmę.
72 Krok 6 - Pierścień powinien schnąć przez jeszcze ok. 2 minuty – w zależności od jego wilgotności.

WAŻNE: Zanim przystąpimy do dalszej pracy, upewnijmy się czy materiał jest całkowicie twardy. Opiłowujemy do gładkości zarówno brzegi, jak i powierzchnię pierścienia. Po wykonaniu tego kroku, pierścień powinien być idealnie gładki.

81 Krok 7 -  Mamy do wyboru dwie możliwości:

1. Polerowanie: pierścień możemy ładnie wypolerować, jeśli nadaliśmy mu już  pożądany kształt -  co całkowicie wystarcza.

2. Nabłyszczanie: Jeśli mamy  zamiar nanieść jeszcze motywy trójwymiarowe należy pokryć pierścień żelem nabłyszczającym. Warstwa ta zadba o dodatkową przyczepność.

9 10


Zobacz również podobne artykuły:
Dobór metody przedłużania do rodzaju paznokcie
Główne problemy w przedłużaniu paznokci

Przedłużanie

 1. iza
  luty 8th, 2010 at 12:27 | #1

  super!!

 2. rastabanana
  kwiecień 13th, 2010 at 19:53 | #2

  A czy jest jakaś możliwość, zrobienia pierścieni z żelu?

 1. No trackbacks yet.