Strona główna > Przedłużanie > Rodzaje pędzelków

Rodzaje pędzelków

grudzień 13th, 2008

W zależności od techniki z jaką pracują styliści paznokci, niezbędne jest wykorzystywanie różnego rodzaju oraz kształtu pędzelków. Między innymi są to pędzle z długim, krótkim, ściętym, szpiczastym, a także płaskim włosiem. Bardzo ważna jest także grubość włosia, która umożliwia na precyzyjne rozłożenie materiału. Obecnie większość pędzli wykonuje się ze specjalnego czerwonego włosia kuny, które dzięki swojej dobrej jakości ułatwia i przyśpiesza pracę stylisty.

plaskie Pędzelki do metody żelowej - Pędzelki do żelu, to głownie pędzelki o płaskim włosiu. Dostępne w rozmiarach #2 #4, #6, #8, #10. Mniejszymi rozmiarami pędzli łatwiej jest wykonywać białe końcówki french. Można nimi wykonywać także inne wymagające większej dokładności elementy.
pedzelki1 Pędzelki do metody akrylowej - Pędzelki do akrylu charakteryzują się zaokrąglonym włosiem, które ułatwia nakładanie akrylu, a jednocześnie doskonale wchłania liquid. Charakteryzują się bardzo wysoka jakością włosia, dzięki czemu nie sklejają się ani nie ulegają rozwarstwianiu. Dostępne w rozmiarach #2 #4, #6, #8, #10
koci Koci język - Głównie używany do drobniejszej pracy, kształtowania linii uśmiechu, czy zdobień trójwymiarowych z akrylu. Używany w obu metodach przedłużania.

Objaśnienie:

# oznacza rozmiar włosia.Zobacz również podobne artykuły:
Rodzaje pilników
Rodzaje tipsów

Przedłużanie

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.