Strona główna > Przedłużanie > Rodzaje pilników

Rodzaje pilników

grudzień 13th, 2008

Pilniki różnią się między sobą kształtem i gradacją, tj. ziarnistością. Liczba przy nazwie pilnika oznacza ilość ziaren przypadających na 1 cm kwadratowy

banan Banan pilnik - Pilnik służący do matowienia i opiłowywania płytki paznokcia oraz do pracy technikami przedłużania paznokci. Pilnik ten specjalnie zaokrąglono, dzięki czemu ułatwia piłowanie trudno dostępnych miejsc oraz zabezpiecza skórki wokół paznokcia przed skaleczeniem
prosty Prosty pilnik - Pilnik służący do matowienia i opiłowywania płytki paznokcia oraz do pracy technikami przedłużania paznokci. Pilnik prosty może służyć do modelowania, jak nadawania kształtu paznokciom.
romb Romb pilnik - Pilnik służący do matowienia i opiłowywania płytki paznokcia oraz do pracy technikami przedłużania paznokci. Wygodny w użyciu, dzięki węższej przedniej części dostaje się w trudno dostępne miejsca.
szklany Szklany pilnik - Idealny do nadawania kształtu paznokciom naturalnym jak i sztucznym. Pilnik jednostronny, jest bardzo delikatny, nie powoduje rozdwajania paznokci, zamyka wolny brzeg paznokcia. Nie zadziera paznokci, a mimo to piłuje bardzo szybko.
piaskowiec Pilnik z piaskowca - Delikatny pilnik służący do usuwania skórek.
teflon Teflonowy pilnik - Z bardzo drobnym ziarnem, z zaokrąglonymi krawędziami. Delikatny do piłowania naturalnych paznokci.
polerka Polerka - Służy do polerowania powierzchni paznokcia. O bardzo wysokiej gradacji. Wygładza niedoskonałości i nadaje paznokciom niesamowity blask, bez konieczności stosowania lakieru.
blok Blok polerski - Służą do matowienia i polerowania powierzchni paznokcia. O delikatnej gradacji. Rozróżniamy dwu, trzy i cztero stronne o różnych gradacjach.

Gradacja:

80 - 100 - Pilnik stosowany do skracania tipsów ze względu na silną powierzchnię natarcia

180 - o delikatnej powierzchni, stosowany do matowienia naturalnej powierzchni paznokcia

<240 - pilnik do polerowania powierzchni.Zobacz również podobne artykuły:
Przegląd lamp ultrafioletowych
Rodzaje pędzelków

Przedłużanie

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.