5 błędów w pielęgnacji skóry

Tagi

Kobieca skóra jest delikatniejsza i podatna na tworzenie się zmarszczek, komórki tłuszczowe są większe. Dlatego to właśnie kobiety w znacznie więcej czasu poświęcają różnym zabiegom pielęgnacyjnym na skórę twarzy i całego ciała. Oto kilka błędów popełnianych przez nie w tym czasie.

  1. Spanie w makijażu. Życie pędzi przed siebie i czasem nie ma się ochoty na to, by zmyć makijaż. Podkład i kosmetyki utrudniają przepływ powietrza przez co skóra kobiet notorycznie odpuszczających sobie wieczorną toaletę szybciej się starzeje, co widać najlepiej na delikatnej skórze w okolicach oczu. Kurze łapki pojawiają się jeszcze nawet przed trzydziestką. Ponadto chociaż trudno w to uwierzyć, wiele kosmetyków nawet dobrych firm w swoim składzie zawiera metale ciężkie, takie jak ołów. W czasie noszenia makijażu szkodliwe substancje chemiczne przenikają do krwi. Dlatego wskazane jest jak najkrótsze noszenie makijażu.
  2. Przykrywanie zmian trądzikowych podkładem. Takie traktowanie skóry nie rozwiązuje problemu a jedynie go zaostrza. Większe zmiany i tak są widoczne mimo grubej warstwy pudru. Ponadto wbrew temu co twierdzą producenci każdy podkład i puder zalepia pory skóry zaostrzając zmiany trądzikowe oraz powodując powstawanie wągrów. Osoby stosujące podkład najczęściej muszą nosić kilka warstw specjalnych kosmetyków. Ich nałożenie zajmuje czas, nawet więcej niż godzinę.
  3. Wyciskanie zmian skórnych. Pryszcze i zaskórniki aż się proszą, aby je usunąć. Jednak wyciskanie trądziku oraz wągrów doprowadza do tego, że bakterie rozprowadzane są po całej skórze co doprowadza do pogorszenia zmian. Ponadto nieumiejętne wyciskanie doprowadza nawet do powstawania brzydkich blizn.
  4. Zła dieta. Dieta ma wpływ na skórę, szczególnie produkty o wysokim indeksie glikemicznym oraz wysoko przetworzone zwiększają produkcję łoju oraz sprawiają, że cera jest usiana zmianami trądzikowymi. Spożywanie zbyt małej ilości warzyw i owoców na rzecz tłustych potraw skutkuje szarą, bladą cerą pozbawioną blasku. Spożywanie niewielkiej ilości witamin z grupy B, a także witaminy A oraz E doprowadza do łatwiejszego tworzenia się zmian, mniejszej elastyczności i nawilżenia cery przez co znacznie szybciej się ona starzeje, a zmarszczki są głębokie. Nie bez znaczenia jest także przyjmowanie niewielkiej ilości płynów. Picie małej ilości zwykłej wody na rzecz na przykład kilku kaw i mocnych herbat dziennie również wysusza cerę i przyśpiesza starzenie.
  5. Co za dużo to niezdrowo. Półki w drogeriach pękają od ciężaru kosmetyków. Wszystkie obiecują niemal cuda. Jednak wystarczy spojrzeć na ich skład by przekonać się, że w większości jest on wszędzie łudząco podobny. Dlatego lepiej mieć jeden sprawdzony krem, który rzeczywiście działa niż kilkadziesiąd różnych kupionych z powodu promocji oraz przemawiającej do odbiorcy reklamy. To oszczędność dla portfela oraz zdrowie dla skóry, która nie znosi bombardowania zbyt dużą ilością kosmetyków.
Poprzedni

Jak wzmocnić paznokcie i przyspieszyć ich wzrost?

O czym świadczą białe plamki na paznokciach?

Następny

Dodaj komentarz