Co poradzić na suchą i wrażliwą skórę u mężczyzn?

Tagi

Często zdarza się tak, że ze skóry ubywa więcej wody, aniżeli jest ona w stanie pochłonąć. Wówczas mówi się o skórze suchej. I chociaż zjawisko to w większym stopniu dotyczy kobiet, to panów również ten problem nie omija. Mężczyźni po prostu mniej o nim mówią. Suchość skóry wynika z różnych powodów, dlatego warto je poznać, by móc podjąć właściwe kuracje.

Przyczyny suchości skóry

Sucha skóra to z pewnością ten problem, z którym nie chce mieć do czynienia nikt. Niestety, jest to najczęściej jeden z naturalnych objawów starzenia się organizmu. Poza tym może ona być spowodowana: czynnikami genetycznymi, nieodpowiednim odżywianiem, zanieczyszczonym środowiskiem, paleniem tytoniu bądź długo utrzymującym się stresem. Za utrzymanie właściwej równowagi w gospodarce wodnej organizmu odpowiada płaszcz hydrolipidowy, i kiedy tylko w jego obrębie powstaną jakieś zaburzenia to pojawia się suchość. Wobec tego, nie należy się wstydzić tego problemu i tak szybko, jak tylko zauważymy objawy ze strony organizmu – powinniśmy zacząć działać. Dobrze będzie wybrać odpowiedni krem nawilżający dla mężczyzn i zacząć stosować go regularnie.

Które preparaty wybierać?

Oferta kremów nawilżających stosowanych po goleniu jest bogata, jednak najlepiej będzie zdecydować się na ten od marki Oriflame, w którego składzie znajduje się aloes. Ma on działanie nie tylko nawilżające, ale i ściągające dla skóry, dzięki czemu równocześnie odpowiada też za opóźnienie starzenia się skóry. Składniki wspomagające spłycenie się zmarszczek oraz uelastycznienie skóry to właśnie te składniki, które sprawią, że skóra będzie doskonale się prezentowała. Lekka i nietłusta formuła tego kremu sprawdzi się najlepiej w przypadku mężczyzn o skórze wrażliwej. Warto się na niego zdecydować, a bardzo szybko zauważymy dobre rezultaty. Mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na to, jak się prezentują. Ich świadomość w zakresie codziennej pielęgnacji wzrasta. A to, że mają możliwość wyboru wśród wysokiej jakości specyfików powoduje, że warto, by przyjrzeli się im jeszcze dokładniej.

Poprzedni

Jak uratować paznokcie po manicure hybrydowym? Poznaj zalety odżywki do paznokci

Zdobienie dłoni

Następny

Dodaj komentarz