Jak przedłużyć trwałość lakierów do paznokci? Poznaj niezawodne sposoby na trwały manicure!

Tagi

Zadbany i efektowny manicure na dłoniach może wiele powiedzieć o kobiecie – wypielęgnowane dłonie oraz pomalowane paznokcie oznaczają niezwykłą dbałość o szczegóły w każdej dziedzinie życia. Jest to synonim prawdziwej kobiecości oraz znak, że mamy do czynienia z prawdziwą damą. Jeśli więc decydujemy się wykonać manicure na swoich dłoniach, zdecydowanie nie możemy pozwolić na to, by lakier do paznokci zaczął odpryskiwać po kilku dniach lub godzinach od aplikacji. Przedstawiamy zatem sprawdzone sposoby na przedłużenie trwałości domowego manicure!

Lakier do paznokci – ma znaczenie!

Chcąc utrzymać na swoich dłoniach efektowny manicure przez kilka bądź kilkanaście dni, warto zwrócić uwagę na rodzaj stosowanych przez siebie lakierów do paznokci. Nie należy oczekiwać, że kosmetyk, który kosztował nas mniej niż 5 złotych, będzie tak samo trwały jak ten z wyższej półki. Co więcej, bardzo często okazuje się, że bardzo tanie lakiery do paznokci posiadają w swoim składzie substancje, które nie tylko odznaczają się niską jakością, ale też niekorzystnym wpływem na płytkę paznokcia, która po jego zastosowaniu może przybrać żółty i matowy kolor. Warto więc wybierać wyłącznie produkty firm, do których mamy pełne zaufanie i które przed wprowadzeniem kosmetyku na rynek poddają go odpowiednim badaniom oraz testom dermatologicznym.

Trwałe lakiery do paznokci od L’Oreal Paris

Spośród wielu markowych lakierów na rynku kosmetycznym na szczególną uwagę zasługują zdecydowanie lakiery do paznokci L’Oreal Paris. Ich skład jest nie tylko bezpieczny dla naszego zdrowia oraz kondycji paznokci, ale też został wzbogacony polimerami, które poprawiają przyleganie lakieru do płytki, wpływając na zwiększenie jego trwałości. Żelowa konsystencja lakierów L’Oreal Paris pozwala na dokładne i precyzyjne pokrycie paznokci lakierem, dzięki czemu nie tworzą się na nich nieestetyczne grudki, które odpowiadają za szybkie odpryskiwanie lakieru.

Odtłuszczacz do paznokci

Wbrew pozorom na trwałość manicure wpływ ma nie tylko jakość zakupionego lakieru do paznokci czy sposób ich malowania, ale też zabiegi, które wykonujemy bezpośrednio przed jego nałożeniem. Jeżeli chcemy, aby lakier utrzymał się na naszych dłoniach dłużej niż 1-2 dni, musimy zadbać o to, by przed przed procesem malowania dokładnie odtłuścić płytkę paznokcia. Tłuszcz oraz inne nieczystości są bowiem największym wrogiem trwałego manicure. Odtłuszczanie najlepiej wykonywać przy pomocy alkoholu salicylowego – w żadnym wypadku zmywacza do paznokci, który bardzo często posiada w swoim składzie tłuste substancje.

Odżywka i utwardzacz do paznokci

Jeżeli chcemy, aby lakier do paznokci utrzymał się na ich powierzchni przez długi czas, nie możemy zapominać o nałożeniu odpowiedniej bazy lub odżywki przed malowaniem paznokci oraz utwardzacza na sam koniec tego procesu. Dzięki odżywce poprawimy przyczepność lakieru do paznokci, zaś utwardzacz będzie stanowił odporną warstwę ochronną przed różnymi uszkodzeniami.

Jak malować paznokcie, by przedłużyć trwałość manicure?

W przedłużaniu trwałości naszego manicure bardzo duże znaczenie ma również sposób malowania paznokci. Zdecydowanie powinnyśmy unikać nakładania jednej grubej warstwy lakieru na rzecz dwóch lub trzech bardzo cienkich. Duża ilość lakieru powoduje wydłużanie czasu jego zasychania, a ponadto sprawia, że zdecydowanie łatwiej on odpryskuje.

Prace domowe tylko w rękawiczkach

Nie pomoże nam najdroższy lakier do paznokci ani najmocniejszy utwardzacz, jeśli nie będziemy odpowiednio dbały o swój manicure w wielu codziennych sytuacjach. Dlatego przy wykonywaniu prac domowych – np. przy sprzątaniu lub gotowaniu – musimy pamiętać o tym, by zakładać ochronne rękawiczki na dłonie.

Poprzedni

Zrogowacenia stóp. Nieprzyjemny problem

6 pytań dotyczących lakieru do paznokci

Następny

Dodaj komentarz