Oskórek 3 metody pielęgnacyjne

Tagi

„Oskórek” lub po prostu „skórka” – to martwa warstwa skóry chroniąca macierz paznokcia przed uszkodzeniami i zakażeniami. Nieumiejętne usuwanie oskórka, może spowodować infekcje, których powikłania prowadzą do wielu chorób. Rozróżnia się kilka metod pozwalających na bezpieczne usunięcie ich z powierzchni paznokcia.

oskorekMetoda I

Za pomocą preparatów zmiękczających, dzięki którym wykonuje się bezinwazyjne usuwanie skórek. Preparat taki, rozprowadzamy na skórkach wokół paznokcia za pomocą pędzelka. Następnie należy odczekać kilka minut (przeważnie 4-8 minut), i usunąć resztę skórek za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego. Jeśli nie chcemy ich usuwać, możemy delikatnie, płaską stroną patyczka lub kopytkiem delikatnie je odsunąć.

cazkiMetoda II

Za pomocą cążek lub nożyczek ze stali nierdzewnej. Metoda ta z biegiem czasu staje się coraz mniej popularna. Częściej stosowana przez doświadczone manikiurzystki, gdyż nieumiejętność i brak wprawy mogą jedynie spowodować uszkodzenie płytki. Najczęściej wycinane są tylko skórki twarde i grube., których usunięcie za pomocą preparatów jest raczej nie możliwe.

Metoda III

Kolejna metoda, wykonywana jest za pomocą radełka. Z jednej strony zakończone ostrym ostrzem, pozwalające bez trudu usunąć naskórek, z drugiej, płaską powierzchnią służącą do jego odsuwania. Niestety zbyt mocne prowadzenie radełka powoduje uszkodzenie płytki.

Poprzedni

Zabiegi pielęgnacyjne

Preparaty ułatwiające pielęgnację paznokci

Następny

Dodaj komentarz