Zestaw do manicure i pedicure

Tagi

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, ułatwiających pracę nie tylko stylisty ale także dbającej o własny wygląd pani domu. Do takich urządzeń na pewno należą wyposażone w liczne gadżety, zestawy do manicure i pedicure.

1Wielofunkcyjne urządzenia, pozwalają na stworzenie domowego salonu kosmetycznego, a zapakowane w specjalny korpus elementy zestawu są dostępne w każdej chwili. W zależności od zaawansowania urządzenia, możliwa jest nie tylko sama pielęgnacja paznokci, ale także wykonywanie hydromasażu dłoni lub stóp. Wykonywanie manicure i pedicure tymi urządzeniami jest wygodne i proste. Zawiera frezarkę oraz szereg końcówek przeznaczonych do danego etapu manicure, m.in. filcowe krążki do polerowania i szlifowania,  krążki do ścierania zrogowaciałego naskórka, krążki do piłowania paznokci, usuwania naskórka, także szczoteczki do czyszczenia paznokci.

MANICURE I PEDICURE ZA POMOCĄ ZESTAWU KROK PO KROKU

2krok 1. Hydromasaż dłoni:

Wanienkę do masażu dłoni, napełnij wodą w temperaturze ok. 35oC. Włącz funkcję hydromasażu, która wywoła tworzenie się pęcherzyków powietrza, wspomagających zmiękczanie skórek przed zabiegiem. Po pięciu minutach wyciągnij dłonie z kąpieli i dokładnie osusz. Staną się delikatne, a skórki odpowiednio zmiękczone.

krok 2. Czyszczenie paznokci:
Wyczyść przestrzenie pomiędzy paznokciem, a opuszkiem za pomocą obrotowej szczoteczki. Można jej użyć również do usuwania pozostałych po zabiegu drobinek skóry i paznokci

krok 3. Usuwanie zrogowaciałego naskórka:

Za pomocą krążka ścierającego ze średnio oszlifowanego szafiru, usuń nadmiar zrogowaciałego naskórka na piętach i wokół paznokci. W przypadku bardzo twardej i szorstkiej skóry, należy użyć stożka z nieoszlifowanego szafiru. Element ten umożliwia również usuwanie odcisków.


krok 4. Usuwanie oskórka:

Za pomocą kopytka odsuń i delikatnie podnieś oskórek wokół paznokci i usuń go za pomocą nasadki podkówkowej

krok 5. Usuwanie powierzchni grubszych paznokcia:
W przypadku kiedy potrzebny jest dostęp do części wrośniętych należy posłużyć się szafirowym kółeczkiem

krok 6. Piłowanie paznokci:
Za pomocą krążków do formowania paznokci, nadaj im żądany kształt i długość.

krok 7. Wyrównywanie płytki paznokcia:
Użyj półokrągłego pilniczka w celu usunięcia nierówności płytki. Wykonuj to bardzo delikatnie, by nie przepiłować płytki!

krok 8. Wygładzanie płytki:
Aby wygładzić płytkę paznokcia należy użyć filcowego krążka, który idealnie nabłyszczy i wyszlifują płytkę, przygotowując ją do pomalowania lakierem.

3krok 9. Suszenie paznokci:

Aby błyskawicznie wysuszyć pomalowane lakierem paznokcie, należy użyć do tego wbudowanej w korpus suszarki.

Poprzedni

Stopa cukrzycowa a opieka w gabinecie

Manicure tradycyjny(mechaniczny)

Następny

Dodaj komentarz