Frezarka w pracy stylisty

Tagi

Coraz częściej w zakładach kosmetycznych i stylizacji paznokci, zamiast typowych pilników styliści używają frezarek. Jest to urządzenie służące do szybkiego i precyzyjnego wypiłowania paznokci, zarówno naturalnych jak i sztucznych. Skraca czas pracy i gwarantuje zdecydowanie lepszą efektywność i jakość usługi. Z dnia na dzień na rynku pojawiają się nowe firmy produkujące coraz to lepsze modele frezarek, o specjalnie zagwarantowanej liczbie i zmieniających się kierunkach obrotów, dostosowanej lekkości konstrukcji, a nawet z pochłaniaczem pyłu.

f10W zależności od tego, do jakich celów ją wykorzystujemy, frezarka powinna mieć odpowiednią ilość obrotów, od 1 500 do 15 000 obr/min w przypadku manicure i do 30 000 obr/min przy przedłużaniu paznokci. Należy pamiętać o maksymalnym zmniejszeniu liczby obrotów przy frezowaniu paznokci naturalnych, gdyż zbyt duże obroty mogą spowodować przegrzanie, a nawet przepiłowanie płytki. Dobra frezarka powinna być stabilna, nie powinna drżeć, ani nie wyślizgiwać się z ręki. Warto przed zakupem sprawdzić czy ma płynną regulację obrotów, czy jest bezpieczna i łatwa w obsłudze, dostosowana do pracy z akrylem/ żelem i do wykonywania manicure/pedicure. Podczas obsługi frezarki należy zachować wszelkie reguły ostrożności, jak przy używaniu innych urządzeń z napędem elektrycznym. Zapewni to nam oraz klientce pewność w wykonywaniu usługi.
W zależności od wykonywanej pracy, do frezarki dołączone są komplety frezów, które można z łatwością wymieniać. Rozróżnia się kilka rodzajów frezów, których stosowanie uzależnione jest głównie od kształtu i materiału, z jakiego zostały wykonane.



Frezy diamentowe
głównie wykorzystywane są do czyszczenia spodnich części paznokci, nawiercania otworów oraz usuwania zgrubiałego naskórka. Są bardzo pomocne przy przedłużaniu paznokci żelem i akrylem.

f1 stożek diamentowy- likwiduje zabrudzenia spodniej części płytki, wygładza ją. Pomocny w opracowywaniu miejsc trudno dostępnych, przy wykonywaniu manicure, pedicure oraz usuwaniu wrastających paznokci.Podobnie jak szpic, może służyć do nawiercania otworów, do wykonywania rowków i wzorów artystycznych w masie oraz do usuwania zgrubień wokół paznokcia.

szpic diamentowy– do nawiercania otworów, np. przy zakładaniu kolczyków.

f2z kulką diamentową do łatwego i precyzyjnego wykonania linii uśmiechu, przy wykonywaniu końcówki French. Używany również do usuwania zrogowaciałego naskórka.

Frezy z twardego metalu

f3Cylinder tytanowy- bardzo wytrzymały i mocny frez wykonany ze stali hartowanej. Służy do skracania i piłowania tipsa oraz wypiłowywania starej warstwy masy.

Frezy kamienne

f4walec mały- do przygotowania paznokci naturalnych do zabiegu przedłużania lub uzupełnienia paznokci, do usuwania zrogowaciałych części skórek.

walec duży– do skracania paznokci oraz tipsa,
walec średni- do usuwania skórek wokół paznokcia, czyszczenia miejsc trudnodostępnych.

f5płomień- do przygotowania paznokci naturalnych do zabiegu przedłużania lub uzupełnienia, kształt ułatwia pracę przy przygotowywaniu paznokci w okolicach wału paznokciowego.

f6stożek mały – wyrównywanie powierzchni pod paznokciem oraz obróbki przy wale paznokciowym.





Frezy polerujące
– do wygładzania i nabłyszczania powierzchni paznokcia.

f7Frez polerujący– usuwa nierówności i nadaje płytce gładki i lśniący wygląd.





Kapturki ścierne-
półokrągłe lub w kształcie walca.

f8kapturek ścierny– doskonałe do spiłowywania i wygładzania masy żelowej/akrylowej podczas zabiegu przedłużania. Wykorzystywane również do przygotowywania płytki paznokcia, usuwania modzeli, zgrubień i odcisków na stopach.

f9 trzpień / mandrel – do mocowania na nim kapturka ściernego.

Poprzedni

Szpice czarno białe krok po kroku

Róże 3D

Następny

Dodaj komentarz