Metoda akrylowa na tipsie krok po kroku

Tagi

Metoda akrylowa obok żelowej to jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania paznokci. Główną różnicą tej metody jest to, że do utwardzenia nie potrzebujemy tu lampy, gdyż akryl wysycha samoczynnie.

Opisane tutaj metody mają jedynie na celu skrótowe przedstawienie przebiegu procesów przedłużania paznokci, z jakimi powinnyśmy spotkać się w salonie stylizacji paznokci. Metoda akrylowa obok żelowej to jedną z najbardziej popularnych metod przedłużania paznokci. Główną różnicą tej metody jest to, że do utwardzenia nie potrzebujemy tu lampy, gdyż akryl wysycha samoczynnie. Metoda ta jest nieco trudniejsza od żelowej, gdyż wymaga tutaj dość intensywnego piłowania. Dużym minusem jest bardzo nieprzyjemny, nawet czasami duszący zapach płynu akrylowego – Liquidu, który wiąże ze sobą proszki akrylowe. Zaletą zaś jest piękny wygląd paznokci, który możemy zachować do ok. 5 tygodnia od założenia. Akryl przede wszystkim polecany jest osobom obgryzającym paznokcie.

TEN SKRÓCONY OPIS ABSOLUTNIE NIE JEST KURSEM!!!

Tipsy krok po kroku

Istnieją dwie metody modelowania paznokci żelem; na tipsie lub szablonie.

PRZEDŁUŻANIE PAZNOKCI NA TIPSIE

Nakleja się je na bardzo krótkie paznokcie. Pod sztucznym paznokciem płytka nadal rośnie, więc im krótszy będzie paznokieć, tym więcej czasu upłynie, gdy konieczne będzie uzupełnienie.

WYKONANIE:

akrylowe

1. Przygotowanie naturalnej płytki paznokcia powinna odbywać się w następującej kolejności:

– Dezynfekcja rąk, przyrządów i stolika przy pomocy płynu odkażającego.

– Skrócenie paznokcia aż do opuszka palca.

– Odsunięcie skórek za pomocą patyczka z drzewa pomarańczowego.

– Dopasowanie tipsa do kształtu i wielkości paznokcia, odpowiednio do niego zaokrąglenie boków naturalnego paznokcia.

– Delikatne zmatowienie powierzchni płytki paznokciowej za pomocą pilnika drobnoziarnistego 180 , dzięki temu klej do tipsów dobrze zwiąże się z naturalnym paznokciem.

– Odtłuszczenie powierzchni paznokcia wacikiem bezpyłowym nasączonym cleanerem

2. Przymocowanie Tipsa

– Przyklejenie tipsa do paznokcia. Stylistka nie powinna dopuścić do powstania pęcherzyków powietrza, które powodują odpadnięcie tipsa.

– Skrócenie przyklejonego tipsa do odpowiedniej długości za pomocą gilotyny

– Spiłowanie miejsca łączenia tipsa z naturalnym paznokciem i całkowite zmatowienie powierzchni tipsa.

– Odtłuszczenie- jw.

– Nałożenie Primera na powierzchnię naturalną paznokcia

3. Nakładanie masy akrylowej
– Dobrym przyzwyczajeniem stylistki przed przystąpieniem do pracy, powinno być odlewanie liquidu do dwóch kieliszków; w jednym do pracy, w drugim do mycia pędzelka. Powodem tego jest szybkoschnący akryl, który nie ściągnięty do końca z pędzelka zasycha. Dlatego należy pamiętać by po każdym nałożeniu akrylu myć pędzelek. Jeśli w kieliszku do pracy liquid zmętnieje, należy odlać go do drugiego kieliszka, a do tego nalać nowy.
– Zanurzyć pędzelek w liquidzie, a następnie delikatnie w przeźroczystym akrylu. W razie nadmiaru liquidu odsączyć go w papierowy ręcznik.

– Uformować kuleczkę, a następnie nałożyć ją na cały paznokieć. Ruchy muszą być szybkie, bo jeśli akryl zaschnie nie będzie już zdatny do użytku.
– Ponownie wykonać ruchy zamaczając pędzelek w białym akrylu i utworzyć linię uśmiechu. Na resztę paznokcia nalożyć w podobny sposób akryl różowy.
– Po wyschnięciu poprzednich warstw położyć na całość paznokcia (1-2 mm od skórek) akryl przeźroczysty.
– Wypiłować i wypolerować kształt paznokcia.

french13.1 Formowanie białej końcówki French

Wielu stylistkom zrobienie doskonałego French-u przysparza nie lada kłopotu. Pokażę 2 sposoby w jak prosty sposób wykonać taką końcówkę.

Do wykonania białej końcówki używamy pędzelka o rozmiarze #4. Jest on dużo mniejszy od #6 przez co łatwiej jest nam nim operować.

Sposób 1

Na przygotowany paznokieć nakładamy różowy akryl, aplikując go na środek paznokcia. Lekko ugniatając nadawać kształt krzywej C. Następny krok to modelowanie linii uśmiechu. Po lekkim przeschnięciu nakładamy biały akryl French. Wykonanie wcześniej linii uśmiechu za pomocą różowego akrylu ułatwia nam tym samym sprawę równego nałożenia białego.

Sposób 2

Biały akryl (kuleczkę) rozkładamy na końcówce paznokcia; wolnym brzegu. Pionowo trzymanym pędzelkiem modelujemy linię uśmiechu. Na środek płytki nakładamy kolejną kulkę akrylu różowego( do linii uśmiechu). Kulką akrylu przeźroczystego uzupełniamy pozostałą część paznokcia, od skórek aż do akrylu różowego.

Sposób 3

French na formie. Pierwszą kulkę białego akrylu (największą) rozkładamy na formie i lekko na końcówce paznokcia. Dwie następne białe kulki rozkładamy tworząc linię uśmiechu, raz z jednej raz z drugiej strony. Resztę paznokcia uzupełniamy akrylem różowym.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Omon9ccUKzI[/youtube]

4. Uzupełnienie

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lnAEBROLP-0[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2DYyPp3JQLc[/youtube]

Poprzedni

Zdobienia krok po kroku malowane lakierami i farbkami akrylowymi

Ozdoby do zdobienia paznokci

Następny

2 komentarze do wpisu „Metoda akrylowa na tipsie krok po kroku”

  1. Witam mam małe zapytanie. Jakiego żelu używacie?? I co może być przyczyną szybkiego odklejania tipsa?? proszę o pilną odpowiedź..pozdrawiam.

Dodaj komentarz