Kobiecie usta – znaczenie i sposoby ich malowania

Tagi

Od pradawnych lat, kobiety zwracały szczególną uwagę na pielęgnację i ochronę ust. Nikt nie jest, bowiem w stanie zaprzeczyć, że piękne i zmysłowe usta kobiety, najczęściej wzbudzają zainteresowanie mężczyzn. Odpowiednio pomalowane i zadbane przyciągną uwagę nie tylko pożądanego osobnika,  ale także innych kobiet.

Czy wyjdzież z domu bez makijażu

Podobnie jak inne części ciała, usta wymagają specjalnej opieki, są, bowiem szczególnie mocno narażone na działanie czynników atmosferycznych. Cienka warstwa naskórka sprawia, że latem nagminnie schną, zimą zaś pierzchną. Z pomocą przychodzą nam szminki, błyszczyki i balsamy, które nie tylko nadają im piękny wygląd, ale także chronią i nawilżają, zwłaszcza zimą. Pierwszą szminkę do ust w sztyfcie, zaprezentowano już w roku 1883 w Amsterdamie, podczas Światowej Wystawy producentów perfum. Obecnie, aż 80% kobiet używa ich na co dzień. Stała się kobiecą bronią i nieodłącznym elementem makijażu.

Usta są także pewnym odzwierciedleniem duszy, określają charakter oraz sposób odbierania ich właścicieli przez świat.

pelne-wypukle-w-ksztalcie-sercaPełne, wypukłe, w kształcie serca

Znaczenie: Charakteryzują osoby zarozumiałe, które często dają odczuć innym swoją wyższość. Rzadko przyznają się do popełnionego błędu i są nad wyraz nerwowe.

Makijaż: Pełnych ust nie należy malować mocnymi kolorami szminek. Szerokim łukiem należy omijać wszelkie odcienie czerwieni, które nadadzą jednie prowokujący i rażący wygląd. W celu zmniejszenia wydatności ust można użyć pudru, którym delikatnie należy zakryć kontur warg. Puder nie tylko zakryje szerokość ust, ale także przedłuży trwałość szminki. Efekt zmniejszenia można również uzyskać malując konturówką zarys lekko poniżej naturalnego konturu, a środek wypełnić jasnym odcieniem błyszczyka. Najlepszą paletą barw dla ust wypukłych są jasne odcienie brązu, beżu i różu.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Monica Belluccirownomiernie-zarysowane-o-ladnej-linii-ale-ulozone-w-ciupRównomiernie zarysowane, o ładnej linii, ale ułożone w ciup

Znaczenie: Charakteryzują osoby infantylne i mało przebojowe, sprawiają też wrażenie szarej myszki. W miłości są egoistyczne i niestałe. Mimo to są dobrymi przyjaciółmi. Jeśli kąciki takich ust uniesione są do góry, znaczy to, że osoba ma pogodne usposobienie, obdarzona jest temperamentem i dużym poczuciem humoru. Jeśli kąciki opadają w dół, oznaczają ponadto osobę kłótliwą i upartą.

Makijaż: Osoby o mocno zarysowanych kącikach ust powinny unikać konturówek. Użycie konturówki spowoduje jedynie poszerzenie zarysu ust i staną się one jeszcze bardziej „rozciągnięte”, niczym usta Jokera z kultowego filmu „Batman”. Usta tego typu należy jedynie delikatnie pokrywać błyszczykiem i to tylko nakładając go na środek warg.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Penelope Cruzwargi-o-regularnym-zarysie-proporcjonalneWargi o regularnym zarysie, proporcjonalne

Znaczenie: Osoby o takich ustach są zmysłowe i przy tym bardzo kochliwe. Zrównoważone, dość szybko odnajdują spokój po nerwowym dniu. Są szczerze i uczciwe. Zawsze można na nich polegać.

Makijaż: Najbardziej optymalnymi i pozwalającym na szaleństwo ustami, są te o równomiernym i proporcjonalnym kształcie. Można je malować zarówno jasnymi jak i ciemnymi kolorami, a efekt zawsze będzie zadowalający. Jeśli usta mają mieć ponętny i kuszący kolor, można je pomalować ciemnym odcieniem szminki w kolorze wina, a następnie pokryć je mocno połyskującym z dodatkiem opiłków błyszczykiem. Jeśli usta mają mieć naturalny i pogodny wyraz, wystarczy  kontur ust obrysować konturówką, a tylko środek wypełnić złocistym błyszczykiem.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Małgorzata Kożuchowskawarga-gorna-wygieta-i-plaska-nie-styka-sie-z-dolna-zaokraglona-i-wypuklaWarga górna wygięta i płaska nie styka się z dolną zaokrągloną i wypukłą

Znaczenie: Usta tej osoby mówią, że jest ona bardzo uczuciowa, namiętna i pewna siebie. Lubi dobrze wyglądać, dlatego zwraca szczególną uwagę na ubiór. Lubi być zawsze na topie i w centrum zainteresowania.

Makijaż: Usta o równomiernym konturze zdarzają się bardzo rzadko, częściej naturę trzeba trochę oszukać. Z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju kosmetyki. Jeśli dolna warga jest większa od dolnej, na całe usta należy  nałożyć korektor lub puder. Następnie obrysować je konturówką, tak by wyglądały mniej więcej proporcjonalnie. Całość wypełnić błyszczykiem lub szminką w zbliżonym kolorze. Najlepsze będą w odcienie zimnego różu, fuksji i brązu.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Anna Dereszowskakontur-wargi-gornej-wyraznie-e2809ewcina-siee2809d-dolna-ktora-zaokragla-sie-ku-dolowiKontur wargi górnej wyraźnie „wcina się”  dolną, która zaokragla się ku dołowi

Znaczenie: Kontur ust nadaje im ironiczny wyraz. Osoba posiadająca takie usta jest pretensjonalna i nietolerancyjna. Często własnym postępowaniem przysparza sobie więcej wrogów niż przyjaciół.

Makijaż: Usta o nieregularnej, falistej górnej wardze, i szerokiej dolnej, powinny być jak najbardziej tonowane.

Kolory ust nie powinny być rażące ani zbyt lśniące. Należy również unikać błyszczyków. Najlepiej prezentują się kolory zbliżone do naturalnego odcienia ust, np. delikatne beże i zgaszone róże.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Edyta Herbuśgorna-warga-jest-waska-ale-wyraznie-wycieta-dolna-pelna-i-lekko-niesymetrycznaGórna warga jest wąska, ale wyraźnie wycięta, dolna pelna i lekko niesymetryczna

Znaczenie: Osoba o takich ustach jest obdarzona ogromnym poczuciem humoru i żywym temperamentem. Jest zabawna i miła, dzięki czemu ludzie darzą ja wielkim szacunkiem.

Makijaż: Usta wąskie bardzo często kojarzą się z osobami zimnymi i surowymi, dlatego aby dodać im przyjemnego i optycznie większego wyglądu, można pomalować usta błyszczykiem. Sprawi on, że usta będą wydawać się pełniejsze i większe. Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów błyszczyków, od delikatnie lśniących, poprzez odbijające światło pigmenty, aż do zapachowo – smakowych. Odpowiedni błyszczyk, można dobrać w zależności od własnych preferencji i upodobań. Wąskim ustom dodadzą blasku również ciemne szminki, np. w kolorze chłodnego fioletu, czy mocnej czerwieni.

Posiadacze: Posiadaczką takich ust jest m.in. Joanna BrodzikNa koniec kilka zasad malowania ust:

  1. Aby uzyskać jedwabiście gładkie usta, przed malowaniem warto zrobić ich peeling, np. za pomocą szczoteczki do zębów, która pomoże usunąć martwe komórki naskórka.
  2. Codziennie nawilżenie ust ochronnymi balsamami sprawi, że będą odpowiednio zabezpieczone przed promieniowaniem UV.
  3. Szminki o mocnych kolorach, najlepiej nakładać za pomocą pędzelków. Jest to gwarancja na równomierne rozłożenie pomadki na całej powierzchni ust.
  4. Aby na dłużej zachować trwałość szminki, przed jej nałożeniem należy przysypać usta pudrem
  5. Trik z użyciem chusteczki higienicznej, pozwoli na zatrzymanie szminki tylko i wyłącznie na ustach.

Poprzedni

Rodzaje skóry, a proces opalania

Historia i tajemnice biustonosza

Następny

1 komentarz do wpisu “Kobiecie usta – znaczenie i sposoby ich malowania”

  1. tak!! zgadza sie!! w 100 % !! dzieki za ten artykuł! pomogł mi rozpracowac moja pracownice i wylalam tą małą mędę na zbity pysk dzięki temu juz nie podrywa mojego męrza !

Dodaj komentarz