Przedłużanie rzęs

Tagi

Przedłużanie rzęs, to ostatnio najszybciej zdobywająca popularność w Polsce i zagranicą, metoda na poprawienie kobiecej urody. Jeśli marzysz o gęstych, długich i podkręconych rzęsach, ta metoda na pewno zdobędzie i Twoje uznanie. Pozwala osiągnąć niebanalny efekt wyrazistości spojrzenia i zapomnieć o codziennym stosowaniu maskary nawet przez 2 miesiące!

Metoda przedłużania rzęs, skierowana jest głownie do osób borykających się z naturalnie słabymi, cienkimi i krótkimi rzęsami. Polega na doklejaniu syntetycznych rzęs do naturalnych- włosek po włosku ok. 1 mm od powieki, za pomocą specjalnego kleju. W ten sposób otrzymujemy bardzo naturalny i świetny efekt, dzięki któremu oczy stają się pełniejsze i bardziej podkreślone. Sztuczne rzęsy, podobnie jak naturalne są grubsze u podstawy, a cieńsze przy końcach, dzięki czemu dają efekt użycia eyelinera. W zależności od preferencji, można wybrać rzęsy w dowolnym kolorze, naturalnie podkręcone i odpowiednio długie. Sztuczne rzęsy nie obciążają, ani nie uszkadzają naturalnych. Są miękkie i elastyczne, dzięki czemu nie przeszkadzają w codziennym trybie życia. Odporne na łzy, wodę i pot, pozwalają na swobodne uprawianie sportu i korzystanie z basenu.

Doklejone rzęsy, zgodnie z biologicznym cyklem życia naturalnych rzęs, utrzymują się przez około 2-3 miesiące. Po tym czasie wraz z nimi, wypadają i stają się rzadsze. Dlatego aby utrzymać efekt na dłużej, należy je regularnie uzupełniać co ok. 2-3 tygodnie.

Zanim zdecydujemy się na przedłużenie rzęs, warto zwrócić uwagę na etapy zabiegu oraz jak się do niego przygotować:

  • Na dzień przed zabiegiem należy zapomnieć o zastosowaniu tuszu do rzęs i zalotki.
  • Przed samym zabiegiem należy ściągnąć soczewki kontaktowe, a twarz dokładnie odtłuścić.
  • Przez kilka godzin po zabiegu, należy unikać kontaktu z wodą i kosmetykami natłuszczającymi.
  • Nie należy używać tuszy wodoodpornych, które mogę spowodować rozpuszczenie kleju.
  • Demakijaż należy wykonywać delikatnymi, okrężnymi ruchami.

Sposób, w jaki przebiega przedłużanie rzęs:

1. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna dokładnie przyjrzeć się naturalnym rzęsom, a następnie w zależności od żądanego efektu dobrać odpowiednio do nich, sztuczne rzęsy. Do wyboru mamy rzęsy o długościach nawet do 17 mm i grubości do 0,25 mm. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, od czerni po ekstrawagancką czerwień, zieleń i pomarańcz oraz o różnym stopniu podkręcenia.

2. Od chwili, w której kosmetyczka przykleja plastry ochronne, do momentu przyklejenia wszystkich rzęs, oczy klientki muszą być zamknięte. Klientka swobodnie wypoczywa na fotelu w pozycji leżącej. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, bowiem wszystkie preparaty używane do przedłużenia rzęs, muszą być całkowicie bezpieczne i łagodne dla oka.

3. Przy użyciu specjalnych narzędzi, kosmetyczka przykleja syntetyczne rzęsy do naturalnych. Jeden włosek do drugiego, około 50 sztuk na oko. Rzęsy musza być przyklejone starannie i dokładnie, by nie powodowały dyskomfortu, a przede wszystkim nie były posklejane.

Cały zabieg trwa 3 godziny i kosztuje około 900 zł, w zależności od ilości i rodzaju przyklejonych rzęs. W każdej chwili można je usunąć. Nie należy tego jednak robić osobiście, gdyż można doprowadzić do wyrwania swoich naturalnych rzęs. W celu ich usunięcia należy zwrócić się ponownie do kosmetyczki, która wykona to w kilka minut.

Przeciwwskazania do zabiegu:

– nadmierne łysienie, wypadanie rzęs

– nadwrażliwość oczu i skłonność do silnych reakcji alergicznych

– osoby, u których stosowana jest chemioterapia

– osoby chorujące na trichotillomanię – niemożność powstrzymania się od wyrywania włosów.

Inne metody przedłużania rzęs:

Oprócz wyżej przedstawionej metody, rynek oferuje bardziej już znane sposoby ozdabiania rzęs. Nie są tak wytrzymałe i efektowne, jednak wiele kobiet decyduje się na nie, ze względu na niską cenę i ogólną dostępność.

Sztuczne rzęsy – dostępne w pojedynczych paskach lub kępkach.

Paski rzęs: Najbardziej powszechna i znana kobietom metoda pogrubienia rzęs. Jest niestety mało efektowna, gdyż powoduje wręcz teatralny wygląd oczu. Aby dopasować pasek sztucznych rzęs do naturalnych, należy skrócić je za pomocą nożyczek, na taką samą lub minimalnie dłuższą długość, niż rzęsy na górnej powiece. Paski przykleja się za pomocą specjalnego kleju do skóry powieki.

Kępki rzęs: Dają zdecydowanie ciekawszy i naturalniejszy wygląd. Pojedyncze kępki rzęs, należy przyklejać za pomocą specjalnego kleju tuż nad krawędzią powieki lub pomiędzy naturalnymi rzęsami.

Gwiazdy , które poddały się przedłużaniu rzęs (dla porównania przed i po zabiegu):

Mega długie rzęsy

Poprzedni

Historia i tajemnice biustonosza

Bezpieczne opalanie na słońcu

Następny

Dodaj komentarz