Trudna walka z Cellulitem

Tagi

Cellulit czyli lipodystrofia, to. nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, tworzącej na ciele nieestetyczne grudki. Nie jest chorobą, lecz  defektem kosmetycznym. To dolegliwość przeważnej części kobiet na całym świecie. Zmaga się z nią aż 80-90% populacji kobiet, zamieszkujących kraje rozwinięte gospodarczo. Problem cellulitu nie dotyczy mężczyzn Nie zależy od wieku, ani rodzaju sylwetki. Mogą go mieć zarówno młode i szczupłe panie, jak i starsze, otyłe. Powstaje głównie w okolicach ud, pośladków, brzucha, oraz przedramienia, czyli wszędzie tam gdzie gromadzi się największa ilość tkanki tłuszczowej. Charakteryzuje się  pomarszczoną, grudkowatą skórą, zwaną często „skórką pomarańczową”. Ze względu na stan zaawansowania jest bardziej lub mniej widoczny, można go podzielić na cztery etapy rozwoju:

  1. Cellulit widoczny w chwili chwycenia fałdki skóry
  2. Cellulit widoczny gołym okiem
  3. Na skórze pojawia się charakterystyczna „pomarańczowa skórka”
  4. Cellulit właściwy; zalecane leczenie farmakologiczne

Przyczyn powstawania cellulitu może być wiele, choćby przekazywane z pokolenia na pokolenie geny. Najczęściej jednak, winą obarcza się brak ruchu, złą dietę, a także stosowanie antykoncepcji hormonalnej.

Bardzo ważne jest jak najwcześniejsze wykrycie cellulitu, wtedy szanse na jego eliminację, są znacznie większe. Duże znaczenie ma również systematyczne stosowanie odpowiednich produktów antycellulitowych hamujących wzrost tkanki tłuszczowej, pobudzających oczyszczanie i spalanie tłuszczu. Zawarte w nich czynne substancje, pomagają wygładzić, zregenerować i napiąć skórę. Wraz z zastosowaniem takiego preparatu można wykonywać masaż drenujący, pobudzający krążenie i ułatwiający odpływ wody z komórek. Można go wykonywać samodzielnie w domu, opierając na przykład, nogę na podwyższeniu i energicznie uciskając kilkakrotnie pośladek, lub poprosić o masaż w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Warto wtedy zastosować również kurację Guam, wykorzystującą algi morskie, które oprócz wspomagania spalania tkanki tłuszczowej działają na skórę przeciwobrzękowo.

Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi zmożonej aktywności fizycznej i zdrowej diety. Najlepsza w takim przypadku jest dieta wysokobiałkowa z dużą ilością warzyw, pozbawiona tłuszczów i węglowodanów. Badania kliniczne dowodzą, że widoczne efekty walki z cellulitem można zauważyć już po miesiącu kuracji.

Oferta kosmetyczna preparatów zwalczających Cellulit jest bardzo szeroka. Dostępne są preparaty zarówno w postaci kremów, żeli, mleczek jak i maseł. Najczęściej z nich stosowane i polecane przez kobiety to:

  • Vitalab; Revitol Cellulite Cream Preparat redukuje obecność cellulitu i poprawia wygląd skóry. Cena ok. 119.00 zł za 118 ml. Efekty widoczne są już  po kilku tygodniach regularnego stosowania.

cellulit1

  • Garnier; Masujący ROLL-ON przeciw uporczywemu cellulitowi z elastycznymi włóknami roślinnymi i lipokofeiną. Cena ok. 30 zł za 150 ml Rezultaty widać już po 8 dniach

cellulit2

  • Ziaja; Reduktor rozstępów Zapobiega powstawaniu rozstępów na skórze. Zwiększa spoistość tkanki łącznej i doskonale wygładza. Cena ok. 18 zł za 150 ml

cellulit3

  • Avon; Anew Clinical Tri-laser Cellulite Corrector Rozbija skupiska komórek tłuszczowych, nawet tych nagromadzonych przez lata, pobudza drenaż i odbudowuje osłabioną przez upływający czas strukturę komórkową skóry. Cena ok. 80 zł za 150 ml

Walka z cellulitem

cellulit4

Poprzedni

Bezpieczne opalanie na słońcu

Depilacja-jak i po co?

Następny

Dodaj komentarz