Airbrush

grudzień 17th, 2008

Airbrush to inaczej “powietrzny pędzel” lub aerograf. Wykorzystujący sprężone powietrze do precyzyjnego rozpylania farby. Pierwowzór wymyślił i opatentował Amerykanin Abner Peeler, w roku 1878. Został ulepszony przez Charles L. Burdic w roku 1929.

airbrushekObecnie technikę aerografii stosuje się w wielu dziedzinach artystycznych, m.in. w opalaniu natryskowym (tanning), w wykonywaniu makijażu, w zdobieniu ciała, i wykonywaniu tatuaży (body-art), w malowaniu włosów (hair-art.) i w zdobieniu paznokci (nail-art.)
Aerograf., umożliwia malowanie powierzchni płaskich i niewielkich, ale także dużych i o skomplikowanych kształtach. Cechą charakterystyczną aerografii jest tworzenie efektu cieniowania, tworzonego poprzez nakładanie na siebie kolorów podstawowych oraz efektu rozmycia. Jej dużą zaletą jest higieniczność, szybkość wykonania i efektywność. Umożliwia pokrycie elementów w błyskawicznym czasie, przy czym zapewnia doskonały efekt i trwałość.
W technice zdobienia paznokci, airbrush zasłynął całkiem niedawno, choć jego popularność wciąż rośnie. Pozwala uzyskać wiele wspaniałych i fantazyjnych zdobień. Przy zakupie aerografu należ zwrócić szczególną uwagę na to z jakiego materiału został wykonany. Metalowe airbrush-e są trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Do wykonania zdobienia potrzebne są również szablony (gotowe wzory) oraz farby (wykonane na bazie wody- tzw. Oil free)

Krok po kroku:

Zaczerpnięte z : http://www.allnice.info/class/profy/manicure/722/

air_1 1. Pierwszym etapem w malowaniu airbrushem jest dokładne zmatowienie powierzchni paznokcia blokiem kosmetycznym.

2. Nakładamy bazowy lakier (jest to niezbędne przy zdobieniu paznokci naturalnych) na całość paznokcia.

air_2 3. Delikatnie rozpylamy farbę, cały czas kontrolując siłę ciśnienia i odległość pomiędzy igłą airbrush a paznokciem, która powinna wynosić ok. 10 cm. Pierwsza warstwa posłuży jako tło.
air_3 4. Po wyschnięciu farby, umieszczany wybrany wzorek na paznokciu. Rozpylamy drugą warstwę farby.
air_4 5. Zdejmujemy szablon
air_5 6. Powtarzamy krok 4 i 5 inną farbą.
air_6 7. Po dokładnym wyschnięciu farby, nakładamy utrwalacz.

YouTube Preview Image

YouTube Preview ImageZobacz również podobne artykuły:
Kolczykowanie paznokci
Diginail

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.