Strona główna > ABC zdobienia > Dobierz kolor lakieru do sukienki

Dobierz kolor lakieru do sukienki

grudzień 17th, 2008

Kolory odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Ukazują nasze samopoczucie, humor, a także stan zdrowia. Czy wiesz, że codzienny ubiór nie jest przypadkowy? Że wybierasz go podświadomie, analizując stan rzeczy?

Kolory odgrywają znaczącą rolę w naszym życiu. Ukazują nasze samopoczucie, humor, a także stan zdrowia. Czy wiesz, że codzienny ubiór nie jest przypadkowy? Że wybierasz go podświadomie, analizując stan rzeczy? Wg encyklopedii kolor- barwa to wrażenie psychiczne wywoływane w mózgu człowieka (i zwierząt), gdy oko odbiera promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła, a mówiąc dokładniej, z widzialnej części fal świetlnych. Juz w starożytnych czasach uważano, że symbolika kolorów jest bardzo ważna.

Biel i czerń - Zawsze eleganckie i ekskluzywne, idealne do podkreślenia opalonej skóry. Lakiery perłowe nadają paznokciom subtelnego blasku, dzięki czemu pięknie współgrają z wieczorowymi kreacjami. Lakiery matowe, ze względu na “siłę koloru” lepiej pasują na plażę lub basen.

ks_czarnobiale

blekit

Niebieski - kolor wody i nieba. Relaksuje i odpręża, symbolizuje spokój i wyciszenie. Polecany dla osób mających problemy z nadwagą, gdyż optycznie wyszczupla. Ładnie komponuje się z kolorem: żółtym, różowym, czerwonym, srebrnym.

Zieleń - uspokaja i odstresowuje, pomaga odzyskać zdrowy wygląd zmęczonej skórze. Pasuje osobom o cerze śniadej. Ładnie komponuje się z kolorem: niebieskim, żółtym, czarnym i białym. zielen

roz2 Róż - delikatny, kobiecy kolor. Kojarzy się z seksapilem i urodą lalki Barbie. Świetliste lakiery w odcieniach różu dodają świeżości i blasku dojrzałym, zniszczonym dłoniom, lakiery matowe oddają naturalny koloryt skóry. Ładnie komponuje się z kolorem: czarnym, białym, szarym i niebieskim.

Czerwień - pobudza do działania, wzmaga aktywność organizmu. To źródło siły i witalności. Wielki symbol miłości. Preferowany przez osoby z temperamentem, pewnością siebie i dużą siłą woli. Bardzo ładnie komponuje się z kolorem: zielonym, niebieskim, żółtym, białym, fioletowym i pomarańczowym. czerwien
fiolet Fiolet - kojarzony z władzą, bogactwem, ale także z uduchowieniem. Kolor ma właściwości łagodzące, dlatego zaleca się go osobom nerwowym. Pasuje osobom o jasnej karnacji. Komponuje się z kolorem: różowym, białym i czarnym.

Koralowy - kolor o zabarwieniu różowo pomarańczowym. Pomaga w leczeniu bezsenności oraz niewydolności płuc. Kolor zalecany osobom opalonym lub z ciemną karnacją. koralowe

bez Beż - inaczej kawa z mlekiem. Kolor ciepły, delikatny, subtelny. Pasuje prawie na każdą okazję, do szkoły i pracy. Ładnie komponuje się z kolorem: różowym, żółtym, zielonym, brązowym i pomarańczowym.

Złoto - kojarzone ze słońcem i bogatą biżuterią,. Rozświetla i ociepla skórę, pasuje przede wszystkim osobom o ciemnej, opalonej karnacji. Znakomicie pasuje do wieczornych kreacji. Współgra z kolorem: czarnym, brązowym, pomarańczowym. zlota

zolty Żółty - kolor słońca, oznaczający nadzieję i szczęście, ale także i zdradę. Kolor ciepły i przyjazny. Mocno podkreśla letnią opaleniznę. Ładnie komponuje się z kolorem: czerwonym, czarnym, niebieskim i szarym.Zobacz również podobne artykuły:
Historia lakierów
Dobierz kolor lakieru do rodzaju cery

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.