Strona główna > ABC zdobienia > Paznokcie ślubne

Paznokcie ślubne

grudzień 17th, 2008

Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. W tym dniu wszystko musi być idealne i wspaniałe, zarówno suknia, jaki i fryzura, makijaż, czy paznokcie.

slubneŚlub to wyjątkowy moment w życiu każdej kobiety. W tym dniu wszystko musi być idealne i wspaniałe, zarówno suknia, jaki i fryzura, makijaż, czy paznokcie. Wbrew pozorom, to właśnie paznokcie pełnią w tym dniu jedną z głównych ról. Dłonie to wizytówka kobiety; witają gości, podpisują akt ślubu, wznoszą toast, dlatego żadna panna młoda nie może pozwolić na ich zaniedbanie, czy nieestetyczny wygląd.

Cechą ślubnych paznokci, jest elegancja i prostota. Paznokcie tego dnia muszą być stonowane i delikatne. Przede wszystkim mają być uzupełnieniem kreacji, a nie ją wypierać. Przepych i ostrą kolorystykę warto zostawić na później. Jeśli jednak nasza suknia jest skromna i nie posiada zbyt dużej ilości dodatków, możemy dodać paznokciom odważniejszy akcencik.

Motywem przewodnim ślubów już od dawna był i jest francuski manicure. Najczęściej jest to biała końcówka i różowa lub brzoskwiniowa płytka paznokcia. Choć coraz częściej French spotykany jest już w innych barwach. Istnieje kilka rodzajów Frenchy, począwszy od standardowych z zaokrągloną linia uśmiechu, a kończąc na skośnych, czy Szewron (w kształcie litery V).

Aby zachować świeży wygląd paznokci warto wykonać je ok. 3-4 dni przed ślubem. Okres ten zarówno pozwoli przyzwyczaić się do nowej długości paznokci, a także przy wykonaniu manicure pozwoli złagodnieć okalanym skórkom.

Również warto zafundować dłoniom kąpiel parafinową, która wykonana kilka dni wcześniej sprawi, że skóra stanie się gładka, delikatna i miękka, a także wzbogaci nasze dłonie o substancje odżywcze i witaminy.Zobacz również podobne artykuły:
Żele kolorowe
Akryl trójwymiarowy

ABC zdobienia

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.