Strona główna > Pielęgnacja > Domowe sposoby na relaks stóp

Domowe sposoby na relaks stóp

grudzień 12th, 2008

Jak z pomocą kilku składników stworzyć własny salon piękności? Nic prostszego, poniżej przedstawiamy Wam kilka domowych sposobów na domowy relaks dla stóp. Kąpiele, napary z ziół, maseczki to wszystko czego Twoje stopy potrzebują, by czuć się lepiej.

lipa Kąpiel z kwiatów i liści lipy z dodatkiem rumianku. Do wrzącej wody wsyp garść kwiatów i liści lipy z dodatkiem rumianku, chwilę gotuj. Odstaw napar na 10 minut, po czym wymocz w nim zmęczone nogi. Kąpiel przyniesie łagodne i przyjemne odprężenie. Na koniec wsmaruj w stopy sok z cytryny
nagietek Kąpiel z nagietka. Do wrzącej wody wsyp 4 łyżki suszonych kwiatów nagietka, chwilę gotuj. Odstaw napar, aż ostygnie. Wymocz w nim nogi. Właściwości lecznicze nagietka ściągają gruczoły potowe.
mieta Kąpiel z mięty. Do ciepłej wody wklej kilka kropel olejku miętowego. Kąpiel z mięty to najlepszy sposób na odświeżający, usuwający zmęczenie i łagodzący podrażnienia relaks stóp
ginkgo Napar z miłorzębu japońskiego “Ginkgo biloba”. Do szklanki zagotowanej wody wsyp łyżkę liści z miłorzębu japońskiego. Zaparz pod przykryciem około 10 minut. Picie 3 szklanek dziennie poprawia krążenie krwi i likwiduje uczucie ciężkości nóg.
platki Maseczka z płatków owsianych. Do garnka wlej 200 ml mleka, zgotuj. Do gorącego mleka wsyp szklankę płatków owsianych. Poczekaj do ostygnięcia, następnie nałóż powstała papkę na dłonie i stopy. Po kilku minutach zmyj.


Zobacz również podobne artykuły:
Problemy ze stopami
Zasady doboru obuwia

Pielęgnacja

  1. kwiecień 23rd, 2009 at 13:01 | #1

    kąpiel z mięty jest bardzo dobry, pełen relaks, bardzo fajny artykuł, wielki plus dla autora

  2. tusiaczek
    czerwiec 1st, 2009 at 09:47 | #2

    super pomysly,polecam też pilates http://zdrowie.netbird.pl/?app_type=main

  1. No trackbacks yet.