Strona główna > Pielęgnacja > Profesjonalne i domowe sposoby odmładzania skóry

Profesjonalne i domowe sposoby odmładzania skóry

grudzień 12th, 2008

Rozróżnia się kilka metod pozwalających na poprawę kondycji i wyglądu skóry.  Są to zarówno metody profesjonalne,  które wykonywane są jedynie w gabinetach kosmetycznych,  jak i te na które mogą sobie pozwolić panie domu.

peeling

Peeling - (profesjonalny) -powoduje dokładne oczyszczenie oraz złuszczenie martwych komórek naskórka i stymulację produkcji nowych, przez długi czas utrzymuje świetlistą i oczyszczoną skórę. Zabieg ten ma na celu zregenerować zdrową tkankę m.in. poprzez produkcję kolagenu. Do zabiegu stosowany jest kwas tioglikolowy lub migdałowy.  Zabiegi przy użyciu kwasu migdałowego nie wywołują hiperpigmentacji ani podrażnienie skóry, są bezpieczne przy skórach z przebarwieniami lub skórach ciemnych. Peeling poprawia ukrwienie i krążenie limfatyczne, a jednocześnie zwiększy proces regeneracji naskórka dłoni.

Peeling możesz również wykonać w domowym zaciszu przy użyciu specjalnych peelingów do rąk. Powinnaś stosować go przynajmniej raz na 2 tygodnie. granulki znajdujące się w kremach pobudzają krążenie. Pamiętaj by po zabiegu umyć ręce ciepłą wodą oraz dokładnie je wytrzeć.


Mezoterapia
- Polega na wstrzykiwaniu małych dawek substancji leczniczych w miejsce bezpośrednio chorobowo zmienione. Specjalne roztwory dobiera się w zależności od stanu skóry i potrzeb pacjenta. Substancje zwane są koktajlami.

Techniki łączone - polegają na szybszej i głębszej penetracji substancji aktywnych. Pogrubiają warstwę podstawną naskórka, regulują keratynizację oraz pobudzają fibroblasty. Zwiększają stopień nawilżenia skóry.

Kąpiel w olejku - (zabieg domowy)- końce palców zanurz na około 5 minut w miseczce, z lekko pogrzanym olejem ze słodkich migdałów. Odżywi on paznokcie oraz nada im piękny połysk.

Sztyft pielęgnacyjny - To rodzaj flamastra z końcówką nasączoną olejkiem do paznokci, pozwala wielokrotnie w ciągu dnia natłuścić skórki.

Bawełniane rękawiczki - Codziennie wieczorem przed snem należy smarować ręce grubą warstwą kremu odżywczego i nakładać na nie bawełniane rękawiczki; które przez noc pozwolą na pełne wchłonięcie kremu.

Tonizacja skóry - Przywraca skórze kwaśny odczyn, łagodzi podrażnienia i zmniejsza nadwrażliwość skóry. Oczyszcza z toksyn oraz stymuluje krążenie krwi.

Maseczka - dezynfekuje, działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie uszkodzonego naskórka, zapobiega wysuszaniu skóry.

Kąpiele parafinowe - wygładzają, rozgrzewają i nawilżają skórę.Zobacz również podobne artykuły:
Zabieg parafinowy krok po kroku
Witaminy źródłem zdrowia

Pielęgnacja

  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.