3 błędy w pielęgnacji dłoni

Tagi

Skóra człowieka to jego wizytówka. Pierwsze co dostrzega nowo poznana osoba to twarz oraz jej stan. Nie tylko inni ją oceniają, ale również osoba z zadbaną i promienną cerą czuje się lepiej oraz atrakcyjniej. Kobiety i mężczyźni powinni dbać o swoją skórę, chociaż ci drudzy mają więcej szczęścia. Męska skóra jest bardziej wytrzymała i mniej widać na niej upływający czas. Kobieca skóra jest delikatniejsza i podatna na tworzenie się zmarszczek, komórki tłuszczowe są większe. Dlatego to właśnie kobiety w znacznie więcej czasu poświęcają różnym zabiegom pielęgnacyjnym na skórę twarzy i całego ciała. Oto kilka błędów popełnianych przez nie w tym czasie.

  1. Zbyt częsty peeling. Usuwanie martwego naskórka pomaga w utrzymaniu ładnej cery. Jest ona lepiej ukrwiona, szczególnie niedługi czas po zabiegu. Jednak zbyt częsty peeling, na przykład wykonywany codziennie nie służy skórze. Tym bardziej, że wiele z nich jest opartych na kwasach owocowych. Już same mikrogranulki zawarte w popularnych środkach mogą uszkodzić lub zniszczyć skórę. Trzeba pamiętać, że nawet coś tak wydawać by się mogło jak stary naskórek ma pewne zadanie, na przykład ochrania przed promieniowaniem słonecznym głębsze warstwy skóry. Nadużywanie peelingu kończy się podrażnieniami, a w szczególnych przypadkach, na przykład przy skórze wrażliwej, powstawaniem otwartych ran. Peeling wykonywać trzeba nie więcej niż cztery razy w miesiącu. Przy czym do peelingu należy wybierać naturalne środki, jak zmielona kawa lub sól morska.
  2. Zbyt częste mycie. Częste mycie skraca życie – z tego powiedzonka śmiały się całe pokolenia. Jednak nawet w takim absurdzie jest ziarenko prawdy. Na skórze człowieka żyją setki tysięcy różnych bakterii. Zbyt częste mycie doprowadza do nadmiernego rozwoju niektórych drobnoustrojów, a w rezultacie do powstawania chorób. Ponadto naturalny łój gromadzący się na skórze oraz włosach ma właściwości antybakteryjne. To pierwsza bariera dla drobnoustrojów z zewnątrz chroniąca organizm przez zachorowaniem. Zbyt częste usuwanie łoju sprawia, że mają one otwartą drogę. Dlatego częste kąpiele, na przykład po każdym spoceniu się w upalny dzień, nie są dobre dla człowieka. Wskazany jest codzienny prysznic.
  3. Palenie papierosów. Nic tak nie poszarza i nie postarza cery jak palenie. Łatwo jest rozpoznać osoby nałogowo palące. Nawet częste korzystanie z solarium oraz wystawianie się na słońce nie czyni tak wielkich szkód w cerze jak papierosy. Papierosy bardzo szpecą skórę dłoni – stają się one pomarszczone, a paznokcie pożółkłe i rozdwojone.
Poprzedni

O czym świadczą białe plamki na paznokciach?

Delikatny i naturalny makijaż na lato. Wyglądaj pięknie nawet w upalne dni!

Następny

Dodaj komentarz