Jak prawidłowo nakładać lakier do paznokci?

Tagi

Samodzielny manicure może wyglądać równie dobrze jak ten wykonany w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Coraz więcej kobiet kupuje zestawy do paznokci i próbuje swoich sił w tym temacie. Manicure to naprawdę nic trudnego! Wystarczą chęci i odrobina wprawy, a satysfakcja z własnoręcznie wykonanego manicure będzie ogromna. Warto także wiedzieć jak przygotować dłonie i poprawnie aplikować lakier do paznokci.

Przygotowanie paznokci

Jeśli miałaś wcześniej pomalowane paznokcie, pierwsze co musisz zrobić to usunąć stary lakier. Zrobisz to za pomocą zmywacza do paznokci i płatków kosmetycznych. Aby nie zniszczyć płytki paznokcia, należy je zmywać w prawidłowy sposób – namocz waciki i przytrzymaj przez kilka minut, dzięki tej metodzie lakier rozpuszcza się i przechodzi na płatek. Tarcie może spowodować niepotrzebne zniszczenia. Dokładne usunięcie lakieru pozwoli równomiernie rozprowadzić nowe warstwy. Pamiętaj, manicure to nie tylko dobrze pomalowane paznokcie – musisz zadbać o całe dłonie. Po zmyciu lakieru wykonaj więc peeling rąk i paznokci. Często zapominamy, że ta sfera naszego ciała również potrzebuje pielęgnacji. Peeling oczyści skórę dłoni, przywróci im gładkość i ładny kolor. Następnie trzeba pozbyć się skórek, jednak nie należy ich wycinać! Zamiast tego posmaruj je kremem zmiękczającym i odepchnij drewnianym patyczkiem znajdującym się w każdym zestawie do paznokci. Przed malowaniem paznokci musisz pamiętać także o nałożeniu bazy pod lakier lub zwykłej odżywki. Ochroni to płytkę paznokcia przed działaniem substancji toksycznych, zapobiega odbarwieniom i ułatwi rozprowadzenie lakieru.

Nakładanie lakieru do paznokci

Podstawą dobrze pomalowanych paznokci jest wybór odpowiedniego lakieru. Nałożenie kosmetyku ułatwi gruby pędzelek, który znajdziesz w lakierze do paznokci Maybelline: http://www.maybelline.pl/Produkty-do-makijazu/paznokcie/lakiery-do-paznokci/colorama.aspx. Za pomocą pędzelka maluj płytkę paznokcia od skórek w kierunku brzegu paznokcia. Uważaj, aby nie wyciągnąć poza skórki, gdyż będzie wyglądać to nieestetycznie. Między nakładaniem poszczególnych warstw pozwól lakierowi wyschnąć. Wybierz jeden z 23 dostępnych kolorów lakieru Maybelline a następnie chwyć buteleczkę lakieru i pocierając, rozgrzej ją między dłońmi. Zanurz pędzelek w lakierze, a jego nadmiar pozostaw na wierzchu butelki, zmniejszy to ryzyko powstania smug.  Paznokcie należy malować wzdłuż płytki zaczynając od połowy. Nałóż jedno pasmo lakieru na środek, a następnie rozprowadź pasma po bokach. Gdy wystarczająca ilość warstw pokrywa paznokcie, nałóż na nie preparat utwardzający. Paznokcie pozostaw do wyschnięcia na ok. 20 minut.

Wybierając lakiery Maybelline, masz gwarancję utrzymania się perfekcyjnego manicure nawet przez 7 dni. Lakiery nie odpryskują, są gładkie, a lakier równomiernie się rozprowadza. Jest to duże ułatwienie, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę w własnoręcznym malowaniu paznokci.

Jak widać malowanie paznokci to nic trudnego. Nie bój się eksperymentować. W obecnych trendach manicure nie obowiązują żadne zasady – im coś bardziej szalonego i oryginalnego tym lepiej. Nim się obejrzysz będziesz tworzyć ciekawe wzorki na paznokciach, a manicure nie będzie Ci zajmował dłużej niż godzinę.

Poprzedni

Salon Manicure

Odżywka do paznokci czy baza ochronna pod lakier? Zadbany i efektowny manicure krok po kroku.

Następny