Lakierowanie paznokci krok po kroku

Tagi

Piękne i zadbane dłonie to wizytówka każdej kobiety,  również świadczą o tym ładnie pomalowane paznokcie. Z tego względu, przedstawiamy jak krok po kroku pomalować paznokcie by zawsze były niezwykle błyszczące, subtelne i nie odpryskiwały w najmniej oczekiwanym momencie.

lpkpk_9

lpkpk_10

lpkpk_11

lpkpk_13

lpkpk_14

lpkpk_15

lpkpk_16

1. Po wykonaniu starannego manikiuru dokładnie osuszamy i odtłuszczamy paznokcie (dzięki czemu lakier lepiej przylega do płytki).

2. Na przygotowane wcześniej paznokcie nanosimy Base Coat

3. Przed otwarciem buteleczki z lakierem należy kilkakrotnie nią wstrząsnąć, dzięki czemu lakier nabiera równomierną konsystencję. Pędzelek należy płasko obetrzeć o brzeg szyjki buteleczki. Zostawiamy na nim niezbędną ilość emalii. Ułatwi nam to precyzyjne malowanie i zachowanie dostatecznie grubej warstwy lakieru na paznokciu

4. Malowanie

* Przed malowaniem paznokci, należy nałożyć na płytkę paznokcia bazę.
* Pędzelek nakładamy na środku paznokcia, ciągnąc go ku dołowi.

* Bez odrywania pędzelka malujemy podłużny pasek przez środek paznokcia (od dołu ku górze)
* Następnie malujemy boki paznokcia w taki sam sposób, prostymi pociągnięciami pędzelka. Im mniej razy oderwiemy pędzelek tym dokładniej i równomiernie nałożymy lakier.

* Pamiętajmy, że przed nałożeniem kolejnej warstwy lakier musi dobrze wyschnąć. Nakładaj nie więcej niż trzy warstwy!!! Nie przesadź, inaczej uzyskasz efekt „build-up”, czyli zbytnie pogrubienie paznokci.
* Suszenie trwa około 5 minut. Można do tego użyć specjalnych suszarek, przyśpieszających ten etap lub spray’ów. Nie używajmy jednak w tym celu suszarek do włosów, czy podobnych urządzeń, które jedynie podwajają szybkość odpryskiwania lakieru. Już lepiej odczekać kilka chwil dłużej. Emalia jest sucha, gdy przy leciutkim dotknięciu paznokciem o paznokieć, nie kleją się do siebie.
Lakierowanie Paznokci
* Usuwanie plamek, można wykonać specjalnym korektorem, lub za pomocą patyczka higienicznego nasączonego zmywaczem.

Pamiętaj bardzo ważną rzecz! Im ciemniejszy lakier, tym staranniejszy powinien być manikiur. Przy czerwonym czy brązowym kolorze nie powycinane skórki i niedbale pomalowane paznokcie są bardziej widoczne.

Poprzedni

Ozdoby do zdobienia paznokci

Nowa książka o zdobieniu paznokci

Następny

Dodaj komentarz