Co lubią rzęsy? Stosowanie odżywek, czyli krok do świadomej pielęgnacji

Tagi

Poświęcamy czas włosom, stosując dziesiątki olejków i odżywek. Pielęgnujemy paznokcie, aby nie były kruche i słabe. Czas wejść na nowy poziom w pielęgnacji i dowiedzieć się, co lubią nasze rzęsy. Jakie składniki odżywcze należy im dostarczać, aby były długie, gęste i ciemne?

Niektórzy twierdzą, że rzęsy to kobieca broń. Bez nich żaden makijaż nie będzie wyglądał perfekcyjnie. Nawet najpiękniejsze oczy nie będą tak seksowne, jak wtedy, gdy spojrzymy nimi spod gęstego pióropusza rzęs. Zastanawiające jest, dlaczego nadal tak rzadko poświęcamy im czas w codziennej pielęgnacji. Być może nie mamy świadomości, że o rzęsy trzeba dbać. Albo nie wiemy, co lubią rzęsy i jakich kosmetyków używać.

Rzęsy to miniaturki włosów

Nie można zadbać o coś, czego się nie zna. Wiele może dać sama informacja, że rzęsy są zbudowane tak samo, jak włosy. Choćby wskazówkę, żeby odżywiać i nawilżać przede wszystkim cebulki rzęs, bo to one są jedyną żywą częścią.

Jak dbać o rzęsy?

Z uwagi na budowę rzęs olejowanie nie jest skuteczne. Oleje (np. popularny olej rycynowy) nakłada się przede wszystkim na całe włoski. Nie działają efektywnie, bo nie docierają do cebulek i są trudne w aplikacji. Dużo lepsze rozwiązanie to odżywki do rzęs, które działają tak, jak wcierki do włosów – pobudzają wzrost, wzmacniają i hamują wypadanie. Sukces tkwi w tym, że docierają bezpośrednio do cebulek. Najlepsze odżywki mają cienki pędzelek ułatwiający manewrowanie u nasady rzęs. Taki aplikator zapewnia wygodę stosowania, a do tego oszczędza produkt, który trafia tylko do mieszków włosowych.

Co lubią rzęsy?

Nie każda odżywka z pędzelkiem jest jednak tak samo skuteczna. Możemy wybierać spośród setek produktów, mniej lub bardziej skutecznych. Rozbieżność w działaniu bierze się z różnic w składzie. Każda odżywka do rzęs to kompozycja innych składników, czasem w innych proporcjach. Pojawia się pytanie, co lubią rzęsy i czego szukać w preparat stymulujących wzrost. Oto najpopularniejsze i najskuteczniejsze składniki odżywek do rzęs:

– keratyna, czyli wzmacniający aminokwas,
– ekstrakt ze świetlika lekarskiego o działaniu kojącym,
– panthenol, który zwiększa elastyczność włosków,
– alantoina o właściwościach regenerujących,
– witamina E, która bywa nazywana witaminą młodości.

Poprzedni

Piękne i zdrowe paznokcie przez cały rok – poznaj sekrety zimowej pielęgnacji!

Zanzibar – raj na ziemi. W sam raz na ślubną sesję!

Następny

Dodaj komentarz