Jak uratować paznokcie po manicure hybrydowym? Poznaj zalety odżywki do paznokci

Tagi

W tym tekście podpowiadamy, jak odbudować skórki i paznokcie po hybrydzie – czyli pozbyć się cienkich, kruchych i matowych paznokci. Dzięki naszemu mini poradnikowi znowu zaczniesz się cieszyć naturalnym pięknem dłoni. Pamiętaj jednak, że regeneracja zniszczonych paznokci zabierze Ci przynajmniej jeden miesiąc – ale gwarantujemy, że efekty będą fenomenalne.

#1 regularny manicure + odżywka do paznokci

To sposób na pobudzenie krążenia i przyspieszenie wzrostu paznokci. Postaraj się przez jakiś czas nie wygładzać płytki paznokcia, gdyż jest ona już dość cienka, a dodatkowe ścieranie mogłoby ją totalnie osłabić. Co powinnaś robić? Tylko skracać paznokcie delikatnie spiłowując je papierowym pilniczkiem i nakładać na nie odżywkę wygładzającą. Ten rodzaj odżywki do paznokci, skutecznie wesprze Cię w doprowadzeniu paznokci do idealnego stanu. Możesz sięgnąć po odżywkę i nakładać ją co 3-5 dni (zmywać starą warstwę i nanosić nową).

Dobre odżywki do paznokci tworzą na płytce paznokcia tzw. „tarczę ochronną”, która sprawia, że paznokcie się nie łamią, nie zadzierają i nie rozdwajają. Kupuj tylko takie produkty, które zawierają składniki odżywcze redukujące uszkodzenia paznokci. Szukaj odżywki z zaawansowaną formułą składników mineralnych oraz roślinnych komórek macierzystych, która zapewni aksamitny i gładki wygląd paznokci. Dzięki temu, że zawiera sporą dawkę minerałów i witamin, w mgnieniu oka zakryje rysy, bruzdy i niedoskonałości, ale też przebarwienia na powierzchni paznokci.

#2 odżywcza kąpiel

Pewnie zauważyłaś, że Twoje skórki po manicure hybrydowym mają się nie najlepiej. To skutek działania acetonu i lampy UV. Aby szybko zregenerować skórki, na kilkanaście minut zanurz je w ciepłej wodzie z dodatkiem oliwy z oliwek i soku z cytryny. Tuż po kąpieli dokładnie osusz dłonie i nałóż na skórki i paznokcie olejek nawilżający. Preparat powinien być bogaty w olejki odżywcze i witaminy – dzięki temu Twoje skórki będą miękkie i gładziutkie (nakładaj go co 3 dni). Na koniec wklep w dłonie mocno nawilżający krem do skórek i paznokci. Ten sam zabieg stosuj na stopy.

#3 top coat

To cudo ukryje nierówności na powierzchni płytki, ale też nada paznokciom naturalny połysk. Przy procesie odbudowy płytki paznokci ważne jest to, abyś przez jakiś czas unikała malowania paznokci lakierem. Pokrywaj je po prostu odżywką lub właśnie top coatem. Oba produkty maksymalnie odnowią zniszczoną płytkę i sprawią, że paznokcie będą wyglądały na piękne i zadbane.

Wskazówka: wybieraj odżywki, bazy pod lakier i lakiery do paznokci bez szkodliwego formaldehydu, który osłabia paznokcie – powoduje białe plamy, silne pieczenie i mocne podrażnienia.

Poprzedni

Jakie są przyczyny podkrążonych oczu? Jak zniwelować opuchliznę?

Co poradzić na suchą i wrażliwą skórę u mężczyzn?

Następny

Dodaj komentarz