Manicure tradycyjny(mechaniczny)

, Tagi

Profesjonalny manicure nie skupia się jedynie na pielęgnacji samej płytki paznokciowej. Profesjonalny manicure uwzględnia również całą dłoń klientki. Pamiętaj, że manicure należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, pozwoli to na utrzymanie paznokci w lepszej kondycji.

Oprócz manicure tradycyjnego istnieją jeszcze: BIOLOGICZNY, który różni się od tradycyjnego tym, że nie wycina się tu skórek, a jedynie zmiękcza i odsuwa za pomocą patyczka oraz MANICURE ZA POMOCĄ FREZARKI . W salonach kosmetycznych można również skorzystać z „ciepłego manicure”. Używa się do tego specjalnego podgrzewacza Vita Nail, który ułatwia i przyspiesza pracę..

21krok 1. Pierwszym krokiem przy wykonywaniu manicure tradycyjnego jest dezynfekcja dłoni i usunięcie pozostałości lakieru; wacikiem nasączonym zmywaczem. Aby dokładnie usunąć pozostały lakier, przyciskamy nasączony wacik do powierzchni paznokcia, przytrzymujemy chwilę, a następnie przecieramy nim w kierunku wolnego brzegu paznokcia. Postępuje się tak, by nie zabrudzić niepotrzebnie skórek. Następnie przy pomocy specjalnych nożyczek obcinamy paznokcie. Pamiętaj by nie obcinać nożyczkami krótkich paznokci, gdyż grozi to uszkodzeniem płytki. Używaj ich tylko do skracania bardzo długich paznokci.
krok 2. Piłowanie jest kolejnym etapem wykonywania manicure. Paznokcie należy piłować zawsze w jednym kierunku, od boków ku środkowi. Pilnik należy ustawić ukośnie do brzegu paznokcia. Najlepiej sprawdzają się pilniki szklane lub o ziarnistości 240.
0krok 3. Następny etap to zmiękczenie skórek wokół paznokci. Można tego dokonać przy pomocy miseczki z wodą z dodatkami środków zmiękczających (np. mydła). Moczymy w niej dłonie przez około 3 minuty. Można również użyć w tym celu specjalnych preparatów zmiękczających.
11krok 4. Drewnianym patyczkiem lub kopytkiem odsuwamy skórki a pozostałości wycinamy specjalnymi cążkami.
31krok 5. Oczyszczamy wolny brzeg paznokcia.

krok 6. Na osuszone dłonie nakładamy oliwkę odżywczą, jednocześnie wmasowując ją w skórki i powierzchnię paznokcia.

17krok 7. Kolejnym etapem manicure jest wykonanie peelingu dłoni. Służy to złuszczeniu obumarłych komórek

krok 8. Na koniec wykonujemy masaż dłoni używając kremu pielęgnacyjnego.


Poprzedni

Zestaw do manicure i pedicure

French manicure

Następny

Dodaj komentarz