Zdobienie dłoni

Tagi

Pielęgnacja dłoni to podstawa, ponieważ są naszą wizytówką. Większość z nas w trakcie wykonywania manicure decyduje się na zdobienie paznokci. Jednak to niejedyna nasza możliwość. Jeżeli chcemy zaszaleć, możemy się też zdecydować na zdobienie dłoni. Jak to zrobić? Wzorem arabskich i indyjskich kobiet wykonajmy tatuaż z henny na dłoniach.

Skąd się taki zwyczaj?

Mehendi, czyli sztuka zdobienia ciała henną, jest tradycyjną formą dekoracji skóry kobiety i mężczyzny w Indiach, Egipcie, Maroku i Pakistanie. Jego historia jest bardzo długa. Już w starożytności kobiety wykorzystywały hennę do zdobienia ciała oraz włosów. Wśród mężczyzn stosowali ją Masajowie, żeby podkreślić swój status plemienny, a w Egipcie po śmierci dekorowano nią ciała faraonów. Natomiast w średniowiecznych Indiach henną zdobiono ciała zamężnych kobiet, aby je odróżnić od porywanych przez muzułmanów dziewic.

Zdobienie ciała henną współcześnie

Obecnie henną zdobi się dłonie i stopy panny młodej w Indiach. W ten sposób zapewnia się pomyślność młodej parze. Henna jest dostępna w różnej postaci i używana przez wiele osób w różnej postaci.  Współcześnie różne kultury mają ze sobą coraz większy kontakt i ich zwyczaje często przechodzą z jednej do drugiej. W Europie również modne stało się zdobienie ciała henną. Jednak w tej części świata jest to po prostu forma dekoracji. Najbardziej popularne jest robienie tatuaży z henny w trakcie wakacji, ale można zdobić ciała przez cały rok. Niektóre salony kosmetyczne oferują usługę zdobienia dłoni henną.

Co warto wiedzieć o hennie do zdobienia?

Henna może mieć negatywny wpływ na skórę, więc trzeba ją kupować rozważnie. Warto dokładnie przyjrzeć się produktowi. Naturalna henna powinna mieć kolor zielonkawy lub brązowy. Czarny proszek już jest dyskusyjny, ponieważ może zawierać indygo (naturalny barwik) bezpieczny dla skóry, ale też różne szkodliwe mieszanki chemiczne, na które trzeba uważać. Do henny często dodaje się PPD, który ma wzmacniać kolor. Niestety ma on wiele negatywnych skutków. Po pierwsze silnie uczula. Pod jego wpływem na skórze może się pojawić swędzenie lub ropiejące rany, po których może zostać ślad do końca życia. PPD może też wnikać do krwioobiegu, wywołać astmę, raka i wiele innych chorób. Dlatego warto bardzo dobrze poznać skład henny przez jej zakupem, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Jakie pytania warto zadać sprzedawcy, aby wybrać odpowiedni produkt?

Kontrolne pytania pomogą na uzyskać pewność, że nabywamy odpowiedni produkt. Na początek możemy poprosić o pokazanie henny, jej kolor pozwoli nam wyciągnąć pierwsze wnioski. Warto też pamiętać, że tatuaż nigdy nie będzie czarny tylko brązowy lub pomarańczowy. Dlatego pytajmy, jaki kolor uzyskamy na skórze. Czarne zdobienia z henny powinny wzbudzać nasze podejrzenia. Następnie można zapytać, jak długo trzyma się substancję na skórze. Naturalna henna zaczyna barwić dopiero po godzinie. Warto też zapytać, jak długo tatuaż utrzyma się na naszej skórze. Ten z naturalne henny utrzymuje się od 1-3 tygodnie i stopniowo zmienia kolor. Zadanie tych pytań pozwoli nam wybrać odpowiednią henną i uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Przy przygotowaniu artykułu korzystaliśmy z merytorycznej pomocy serwisu  Pazurkolandia.pl – Hurtownia kosmetyczna lakierów hybrydowych i akcesoriów dla salonów kosmetycznych.

Poprzedni

Co poradzić na suchą i wrażliwą skórę u mężczyzn?

Piękne i zdrowe paznokcie przez cały rok – poznaj sekrety zimowej pielęgnacji!

Następny

Dodaj komentarz